Menu

Stałe pokarmy na początku 9 miesiąca życia dziecka.

Karmię Alę piersią. Od 2 miesięcy daję jej stałe pokarmy 2 razy dziennie np. rano warzywa albo kaszka, a po południu kaszka z owocami, albo same owoce. Reszta posiłków to mleko z piersi. Ile razy dziennie powinnam podawac mojej córeczce stałe pokarmy? Ala skończyła 8 miesięcy.

joana1983
 783  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie pokarmy stałe rozszerzanie diety

Odpowiedzi

Zana
dawałam w zależności od zapotrzebowania .... a nie ile "powinno"
joana1983
Ok. Dzięki za odpowiedź.
LaMandragora
Jest taka zasada, ze dziecko karmi sie piersia 6 m-cy wylacznie, potem rozszerza sie diete o posilki stale, w ten sposob, ze:
- do konca pierwszego roku zycia sluza one dziecku do poznawania nowych smakow (podstawa nadal jest mleko matki; ogolnie polecam metode Baby-Ledy Weaning, stosowalam ja z powodzeniem u corki).
- w drugim roku zycia podstawa staja sie posilki stale, mleko matki nadal moze byc (i jest) cennym uzupelnieniem diety malucha.

W kazdym razie w rozszerzaniu diety niemowlecia warto kierowac sie intuicja, a jeszcze lepiej pozwolic ta intuicja kierowac sie samemu dziecku.
Wyzej wymione BLW jest naprawde swietne. Polega ono na podawaniu dziecku od poczatku rozrzerzania diety (musi to byc dziecko pewnie siedzace na krzeselku) pokarmow stalych, ktore z kolei ono samo wklada sobie raczka do buzi (i to jest bardzo wazne, dziecko musi samo brac do buzi pozywienie). Efekt jest przeswietny... dziecko bardzo szybko jest samodzielne w kwestii jedzenia. To cudowna metoda dla takich leniwych mam, jak ja. Dzieki tej metodzie np. mam wszystkozerne dzieci i nie wiem, co to karmienie lyzeczka czy namawianie do zjedzenia "za mamusie, za tatusia i babcie i dziadziusia"...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.