Menu

Stare dobre czasy: jakie jest Twoje najlepsze wspomnienie z dzieciństwa?

Każdy z nas przechowuje w pamięci zdarzenia z dzieciństwa, których nigdy nie zapomni. Bez znaczenia czy jest to wspomnienie spaceru z dziadkiem, czy widok i zapach choinki, pod którą leży masa prezentów czy też zapach szarlotki u babci w kuchni. Podzielcie się z innymi swoimi najprzyjemniejszymi wspomnieniami z dzieciństwa.

Ania
 4698  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

dzieciństwo wspomnienia

Odpowiedzi

Panterka
Na pewno są to święta Bożego Narodzenia, gdy cała rodzina spotykała się w domu moich dziadków.. Ten gwar, zapach ciast i widok choinki pod którą stały prezenty to jest coś niesamowitego.. Szkoda, że już nigdy tego nie doświadczę.. Moja babcia nie żyje, a dziadek...... No, nie wróci już to co było... Ale mam nadzieję, że moja Julka będzie mogła poznać to uczucie, i że zaczniemy się spotykać kolejnymi pokoleniami u moich rodziców...:)

Poza tym, miło wspominam każde wakacje, kiedy spędzałam je u dziadków na wsi:) A zwłaszcza prace gospodarskie typu wyprowadzanie krów na pastwisko, czy sprzątanie obory.. hehe wywalanie gnoju spod świń tez miło wspominam (smiech) i patrzenie jak się wykluwają pisklaki.. Lubiłam też patrzeć jak kury znoszą jajka, bo zawsze byłam ciekawa skąd one im wychodzą (grins)... No i jeszcze pamiętam, jak w czasie żniw jeździłam ciągnikiem (mając ok 11-12lat!), chociaż gdyby moje dziecko miało w tym wieku prowadzić ciągnik to bym chyba padła na zawał, ale kiedyś to było normalne i często spotykane:)

Szkoda, że te czasy nie wrócą...
Juli1303
Wszystkie sukienki porwane po wspinaczkach na drzewo, porozcinane nogi po spacerach po polu u dziadków na wsi, tajne kryjówki, zabawy takie, które dziś już nie bawia :)
alinagj1o2
Coroczne koncerty rokowe w Jarocinie , oranżada w woreczkach które po wypiciu się dmuchało i strzelało. Balony na kranach w szkole ....Oj dużo tego, było super.
izkalepszy
czekanie na mamę która wracała z pracy i zawsze miała jakieś smakołyki dla nas,chrupki,ryż dmuchany albo taszczyła wielkiego arbuza.Bieganie na bosaka,zabawy z całą ferajną sąsiadów.Babcia która krzyczała na nas a potem dawała słodycze:)jazda rowerem nad staw kąpać się,zimą nacieranie się śniegiem i budowanie igloo,fajne czasy były.....
makimka
u mnie hmmmmmmm pamiętam najlepiej smak grochówki dziadka, gołąbków i siekanych babci, ich cieplo poza tym to pierwszy drugi trzeci rozwód matki wypominanie że gdyby nie ja to byłaby teraz w kanadzie i wiodłaby spokojne troskliwe życie a nie musiała jakoś wiązać koniec z końcem, heh wiecej złych niż dobrych rzeczy. ale cóż dzieciństwo fajna rzecz szkoda że czasem trzeba zbyt szybko dorosnąć by być bardziej spokojnym i szczęśliwym
tlolek
wspomnienie moich pradziadków :)
każde wakacje spędzane z dziadkami na działce, smak dojrzałych pomidorów malinówek mmmm pycha. wakacje u rodzinki nad morzem, kochana ciocia :) taka odskocznia od problemów w domu rodzinnym od odtrącenia ze strony drugich dziadków i od ojca.....
mycha2706
@panterka witaj w klubie:)Moim ulubionym zajęciem w dzieciństwie były prace na gospodarce dziadków...pewnie gdybym musiała to robić to byłoby niefajnie,ale sama garnęłam się do wyrzucania krowich placków:)
Miałam cudownych dziadków,dziadzio siadał w swoim fotelu a wokół Niego dziesięcioro wnucząt zasłuchanych w opowieści wojenne,w piosenki wojskowe.Kiedy wszyscy śpiewali-karabin maszynowy to idealna broń:):):)
Pamiętam smak zacierki babcinej,specjalność dziadzia chleb smażony w śmietanie... próbowałyśmy z siostra wileokrotnie zrobic podobnie,ale to już nie ten świat,nie ten chleb,nie ta swojska śmietana,masło...
A najbardziej utkwiło mi to,że podkradałyśmy jajka z kurnika i wbijałyśmy je do piasku robiąc babki:)Babcia myślała,że lis opanował kurnik, hihi:)No i Boże Narodzenie.Przecudowny czas,pełen miłości,dobroci,kolęd i prawdziwego świętowania:)Miałam cudowne dzieciństwo.
aniol
chyba tylko te smaki i zapachy swiat kiedys byly inne i byly te tradycje ...a tak to wole za duzo niepamietac z dziecinstwa za to robie wszystko by synek mial dziecinstwo do ktorego chetnie wruci w przyszlosci ...pamiecia ..
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.