Menu

starsze dziecko

dziewczyny jak zareagowały wasze starsz dzieciaczki jak wrociłyscie ze szpitala z nowa dzidzia :)ja sie tak tego boje ze moja corcia bedzie zazdrosna ona teraz ma tylko mnie dla siebie nawet jak tatus chce sie do mnie przytulic to go odpycha.

szocia23
 525  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie dziecko

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Jak? Bardzo, ale to bardzo sie cieszyla. Miala 3 latka i 9 m-cy i czekala na swoja siostrzyczke. Jeszcze zanim zaszlam w ciaze czesto mowila, ze chcialaby miec rodzenstwo. Zawsze plakala, jak np. dzieci szly z rodzenstwem razem do domu (np. po zabawie na placu zabaw) a ona sama (tylko z rodzicami).
Wiec w ciazy jeszcze... tak ok. 7. m-ca, jak bylo widac brzuszek, to powiedzialama jej i sie baaardzo ucieszly.
Czesto siadalam z nia i ogladalam album ze zdjeciami z czasu, gdy bylam z nia w ciazy, gdy potem sie urodzila... jak byla malenka, jak ja karmilam piersia... i opowiadalam jej, jak to bylo. Opowiadalam, ze takie malenstwo nie moze na poczatek wielu rzeczy samo robic i potrzebuje duzo opieki, pomocy i czasu. Takze jak mlodsza byla w domku to Fatima nie buntowala sie, ze tyle czasu poswiecalam siostrzyczce. Zawsze jednak staralam sie kazdego wieczoru poswiecic jej regularnie czas... na zabawe wybrana przez nia...
Dodatkowo stosowalam trik z prezentami od siostry...
Juz po porodzie, jak Fatimka przyszla nas odwiedzic w szpitalu, czakala na nia lala dzidzia z calym wyposazeniem... na zasadzie... mama ma dzidzie i ja mam dzidzie... no i slodycze i inne drobiazdi... jako prezent od nowej siostrzyczki. Rowniez pozniej, jak cos kupowalam... to mowilam... ze to prezent od Yasminki. I jak tu byc zazdrosnym o taka siostre, co przynosi prezenty???
ODYNIECKA
Okazuj starszemu dziecku zainteresowanie większe niż młodszemu, poproś gości, żeby zawsze przynosząc coś maleństwu mieli drobiazg i dla starszego dziecka, korzystaj z pomocy starszego dziecka przy prostych czynnosciach pielęgnacyjnych przy maleństwie. Staraj się znaleźc czas na zabawę tylko we dwoje wtedy, kiedy maleństwo będzie spało albo pójdzie na spacer z tatą albo z babcią.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.