Menu

Starzejace sie lozysko

Czy któraś z Was miała może problem ze starzejacym się lozyskiem?? Jestem w 31 tc i tydzien temu lekarz na usg stwierdzil ze lozysko zaczyna sie starzec. Czy wiecie jak bardzo jest to grozne dla dziecka i jakie moga byc dalsze konsekwencje?? Dodam ze bylam na takim dodatkowym usg aby stwierdzic plec bo moj lekarz ma kiepski sprzet i nie potrafil mi powiedziec. Teraz mam wizyte u mojego gina za tydzien. Napiszcie prosze co wiecie na ten temat.

melka102
 7280  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie starzejace sie lozysko zdrowie dziecka ciaza

Odpowiedzi

Agula80
zdróweczk życze(prezent)
Agula80
to znalazłam:
Pan Granum ocenił stopnie dojrzałości łożyska czyli inaczej jego starzenia się, co ma bezpośredni związek z jego wydolnością, a więc możliwością prawidłowej wymiany pomiędzy matka a płodem. 3 stopień powinien dotyczyć ciąży 2 tygodnie przed porodem. Zbyt szybkie starzenie się łożyska w konsekwencji powoduje szybszy termin porodu.
Łożysko w miarę upływu czasu ciąży zmienia swą budowę, dojrzewa czy też, jak mówią niektórzy, starzeje się. Zmiany te polegają na odkładaniu się w tkance łożyska złogów włóknika i wapnia. Jest to widoczne w badaniu USG, w którym określa się stopień dojrzałości łożyska na I, II lub III, zależnie od jego wyglądu. To oczywiście bardzo niedokładny sposób oceny łożyska, jednak duża ilość złogów może pogarszać jego funkcję. Dokładniejszą ocenę funkcji, czyli wydolności łożyska, umożliwia badanie przepływów krwi w tętnicach pępowinowych. Ważna jest również ilość płynu owodniowego. Jeśli przepływy i ilość płynu owodniowego są prawidłowe, sam wygląd łożyska nie stanowi problemu i nie powinien być przyczyną wcześniejszego skierowania do szpitala. Warto jednak powtarzać co tydzień badanie USG
Nie ma chyba norm jak szybko starzeje się łożysko...to sprawa indywidualna
Agula80
http://www.forumginekologiczne.pl/forum/vt,48,245,63649

tu zaczerpnęłam informacji (prezent)(prezent) zdróweczka zycze jeszcze raz i spokoju(kwiatek)(aniol)
melka102
Dziekuje Ci bardzo. Pozdrawiam(kwiatek)
Agula80
nie ma sprawy, wiem, jak czasem strach paraliżuje myśłi , będzie dobrze, poprostu możęsz mieć wcześniej poród(prezent)
flame123
ja też zyczę dużo zdrówka dla Ciebie i Dzidziusia(kwiatek)
miki1987
ja mialam lozysko 3 stopnia.
w 36 tygodniu ciazy a urodzilam w 40.
dzidzus zdrowy(kwiatek)
Zdrowka dla Ciebie i dzidziulka(prezent)
Magusia27
Ja miałam starawe łożysko w 35 tygodniu a urodziłam prawie tydzien po terminie. Będzie dobrze:):):):)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.