Menu

Stawianie baniek

Pytanie do mam/ tatusiów, którzy mieli do czynienia z bańkami- czy maluch może przyjąć gości? W sobotę po południu Krzysio miał stawiane banki (astma infekcyjna) i od tego czasu nie wychodził z domu (wem, że 3 dni nie powinien) ale na dworze taka cudna pogoda a on siedzi w 4 ścianach (pout) Chciałabym by odwiedził Krzysiaczka kolega ale nie wiem czy może... Pomóżcie (kwiatek)

amalka
 676  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

bańki

Odpowiedzi

amalka
Zadzwoniłam do ośrodka zdrowia hehe Że wcześniej o tym nie pomyślałam (krejzolka)
niki30041988
amalko i co moze? pytam tak z ciekawosci, zebym wiedziala na przyszlosc jak by u nas zaistniala podobna sytuacja. Pozdrawiam
amalka
Powiedziano mi, że jeszcze dziś powinniśmy posiedzieć w domku a jutro (jeśli będzie ciepło) możemy się wybrać krótki spacerek, z DOBRZE osłoniętymi pleckami. Kolega może przyjść (grins)
Anemona
Rabka to jest taki ośrodek dla dzieci chorych min na astmę i tam dzieci po postawieniu baniek wygania sie na dwór To jest zwykła zabobon z tym że trzeba siedzieć w domu. Tę slady to są zwykłe siniaki , siniaki na nodze chyba nie trzeba wygrzewać. Stawianie baniek ma na celu pomoc układ limfatyczny.
Ja sobie robie masaż bańką po udzie , dobre na cellulitis.
dominikas87
:)
amalka
Tak, tak @Domiś (grins) O Kubunia odwiedziny pytałam hehe

@Anemono tak na ludzki rozum- bańki powodują pękanie naczyń krwionośnych, krew dostaje się do układu i organizm traktuje ją na równi z obcym białkiem, co skutkuje wzmożoną produkcją przeciwciał. Szczególnie w miejscu "infekcji" i dlatego trzeba plecki osłaniać a ciałko wygrzewać. "Baniek" nie można przeziębić, bo skończyć się to może zapaleniem płuc. Co się zaś tyczy zakazu wychodzenia z domu- to samo usłyszałam od pielęgniarki, lekarza, koleżanki stosującej bańki od kilku tygodni, ona zaś od innej lekarki... To z pewnością nie zabobon.
tymianek
w dzieciństwie miałam chyba z raz czy dwa stawiane bańki i pamiętam, że siedziałam wtedy w domu i byłam ciepło ubrana "na plecach". Wydaje mi się, że czasem lepiej przecierpieć te kilka dni w 4 ścianach, niż później leżeć np. w szpitalu 3-tyg i się faszerować antybiotykami.
Dużo zdrówka dla Krzysiaczka (prezent)
MedPlus
Droga Amalko!

Reprezentuję producenta baniek i chętnie odpowiem na Twoje pytanie, a jednocześnie troszkę sprostuję wypowiedzi na forum. Przy astmie musisz bardzo ale to bardzo uważać z bańkami, ponieważ duszności są dla nich przeciwwskazaniem. Same bańki nie są też powodem, dla którego powinnaś zatrzymać dziecko w domu. Natomiast choroba - tak. Cieszę się, że lekarz, z którym rozmawiałaś, ma jakieś pojęcie o bańkach. To dzisiaj rzadka cnota. Dobrze, że pozwoliłaś synkowi przyjąć gościa, bo wesołe dziecko będzie miało więcej energii do zwalczenia choroby.

Pozdrawiam Ciebie, Krzysia i pozostałe osoby na forum!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.