Menu

Stawka za godzinę

Ile Waszym zdaniem powinna wynosić taka bardzo uśredniona stawka za godzinę dla opiekunki dla dziecka? Moim maluchem zajmuje się sąsiadka, która ma swoje dziecko w zbliżonym wieku i tak i tak by się opiekowała i sama zażyczyła sobie 150 zł ty]godniowo co daje jakieś 3,75 za godzinę. Uważam, że to mało i chciałabym jej podnieść stawkę, bo naprawdę robi kawal dobrej roboty!

panidomu
 4708  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat praca godzina dziecko stawka opiekunka

Odpowiedzi

artanis
Ja płaciłam 5zł na godzinę ale to było parę lat temu, teraz pewnie więcej taka stawka wynosi...
kasia13_archiwum
No 3,75 to stanowczo za malo.
Matina
Moja bierze tylko 300 zł za cały m-c. Do tego gotuje mojej córeczce 2 dania. Przychodzi po nią do domu, a czasem nawet po południu jeszcze ja berze do siebie. Prawdziwy Skarb mam!
panidomu
Sama też nie zarabiam kokosów i nie chciałabym, żebym większą cześć wypłaty oddawała opiekunce, bo wtedy średnio mi się to kalkuluje. Ale 5 zl myślę, że jest do przeskoczenia. Wiem, że ta kobieta ma wielki wkład w wychowanie synka, dlatego chcę to jakoś docenić i wynagrodzić. Już widzę, że będzie się broniła rękami i nogami, bo to taki typ osoby, ale co tam! Dzięki dziewczyny.
mumczinx
panidomu i dobrze, że myślisz o podwyżce. 3,75 to straszanie mało. Jeśli zawody typu pomocy domowej czy opieki będą musiały być prawnie zgłaszane i opodatkowane to będzie znacznie trudniej dla osób poszukujących takich pracowników.
Ju25lka
Mało nie mało - kwestia moim zdaniem sporna. Jeżeli kobieta zarabia 1200 zł to połowe oddaje opiekunce. A płacąc więcej większą część oddaje opiekunce. To wszystko relatywnie nalezy traktować!
kasia13_archiwum
Atena... ja zajmowalam sie dziecmi... jakies 4 lata temu... Dostawalam 10 euro na godzine.
kasia13_archiwum
No ale wiadomo, ze nie ma co porownywac.


@Ju25lka ma wiele racji w tym, co pisze.

Z drugiej strony dla naszej opiekunki to rowniez praca. I tak jak my chcemy zarabiac, to ona tez.

Bedzac z dzieckiem tyle czasu zarabia...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.