Menu

staż a ciąża??

Mam pytanko, bo jakos dziś nie umiem szukać ;/ i z góry za to przepraszam.

A więc. Dostałam się do Urzędu Gminy i Miasta Grójec na staż (marne pieniądze, ale zawsze coś). Umowę mam podpisaną na rok ;/ od 15.12.2008 do 15.12.2009. Jak się okazało w czasie trwania stażu jestem w ciąży i okazuje się że byłam w ciąży jak poszłam na staż. Termin porodu mam na 26.08.2009 (przynajmniej narazie taki termin później się okaze) zamierzam staż odbyć do lipca pod warunkiem że będę się dobrze czuć. Ale teraz ja mam prawa, co mi się ależy i jak wogóle jest z tym stazem podczas ciąży.

P.S
Jeśli kogoś uraziłam tym pytaniem to przepraszam, ale za dużo mam stresu dziś szukać nie umiem i jakaś taka "otępiała" się czuje.

Catrina
 6996  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Praca i Finanse ciąża staż

Odpowiedzi

Ju25lka
Z tego co wiem to jedynym przywilejem jaki się wiąże z tym, że odbywasz staż jest to, że jeśli odbywasz go już 30 dni to przysługuje Ci prawo do płatnego zwolnienia lekarskiego. Więc możesz spokojnie iść na L4 w razie potrzeby. I to tylko tyle. Czy coś jeszcze to nie wiem może inne dziewczyny mają większe pojęcie.
Ju25lka
Acha L4 w ciąży wynosi 100% aktualnego wynagrodzenia
Justyna87
zgadazm sie ja w czasie odbywania stazu rowniez byłam na chorobowym i to 3 miesiace gdzie umowe stazu miałam podpisana na 6 miesiecy. Normalnie podczas chorobowego jesli masz zwolnienie lekarskie masz wszystko wypłacane w 100% tylko w dniu wyznaczonym w urzedzie musisz sie zjawic po pieniazki i z lista obecnosci a kazde zwolnienie muisz dostaczac do urzedu gdzie odbija ci na ksero i zatrzymaja orginał a kopie potwierdzona ze zgodnoascia dostarczasz do zakładu pracy, tam na liscie obecnosci wpisuja ci CH i to wszystko pamietaj ze na zwolnieniu dobrze by było jesli bys miała ze mozesz chodzic bo inaczej bedziesz musała kogos z najblizszych upowaznic do łatwienia tego wszystkiego ..... Jedyne co Zakład pracy moze zrobiic to nie zatrudnic cie na umowe o prace ale to jzu po odbyciu stazu poprostu na twoje miejsce zatrudni kogos innego, WIEC sie nie martw i głowa do gory :) buziaki
Justyna87
Jesli bys miała jeszcze jakies pytanai to pisz zawsze ci pomoge:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.