Menu

sterylizacja butekek

mam pytanie do mam butelkowych, jak długo trzeba wyparzać dzieciom butelki?. Mam 4, 5 miesięczną córeczkę, była do tej pory tylko na piersi, ale teraz uczę ją też pić z butelki, bo wracam do pracy za miesiąc. I nie wiem czy zawsze trzeba wyparzać butelkę i do jakiego wieku. Nie chciałabym chować małej w sterylnych warunkach, bo jak zacznie raczkować, to i tak naje się różnych świństw z podłogi;), ale nie chcę też przeginać w drugą stronę.

malgosia
 1206  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie wyparzanie sterylizacja butelki

Odpowiedzi

malgosia
ups, w tytule miało być: butelek , rzecz jasna;) sorki
beaula
Ja czytałam że wystarczy wyparzać do pół roku a gdy dziecko jest alergikiem to do roku. Osobiście postanowiłam sobie że będę wyparzać do roku co robię :). Ostatecznie nie jest to bardzo pracochłonna czynność. Pozdrawiam:)
Izka82
ja wyparzam butelki a mam synka w twoim wieku. wyparzam tez lyzeczki i miseczke bo wprowadzilam juz pokarmy stale, ale nie jestem w satnie wszystkiego desynfekowac, chociazby mikser ktorym miele warzywka, wiec wydaje mi sie ze chyba pol roku wystarczy moze
Mandarinios
Tak jak pisze Kitek możesz już niedługo przestać wyparzać butelki, dziecko ma już większą odporność a poza tym musi ją "trenować":)
malgosia
no to juz z grubsza wiem. dzięki dziewczyny za odpowiedzi :))
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.