Menu

STOMATOLOG

Dzisiaj zwracam sie z z pytaniem na temat stomtologa.
Czy podczas ciąży można stosować znieczulenie? Bo moja stomatolog jest starszą kobieta (ale w swoim fachu jedyna w swoim rodzaju), lecz nie sadze by była na bieżąco z informacjami na tema znieczulen w ciąży, a ja bez tego dziuba nie otworze (uraz z dzieciństwa).
A jeśli można stosować znieczulenie to czy jakieś specjalne?
Bo droga dedukcji chyba lepsze znieczulenie nież stres tydzien przed i tydzien po wizycie.;)
Pozdrawiam

nierealna
 588  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie stomatolog

Odpowiedzi

nierealna
Ja normalnie nie potrafię bez znieczulenia... a co dopiero kanałowo... a właśnie kanałowe leczenie mnie czeka...:(
Majaaaaaa0000
mozna mieć znieczulenie...ja miałam znieczulenie tez w ciazy chodziłam do dentysty..(prezent)
krasna1
można od 4 miesiąca ciąży
maja1482
mam ten sam problem co Ty... ostatnio pobolewa mnie ząb, a dentystka do której chodziłam powiedziała, że się nie podejmuje leczenia bo jestem w ciąży( kobieta starej daty)
zapisałę do innej, która powiedziała, że nie ma żadnego problemu i nie powinnam się bać bo już nie raz leczyła kobiety w ciąży i rodziły bez problemu zdrowiutkie dzieci, a poza tym jej mąż jest ginekologiem, więc przyjęłam, że wie co mówi:)
MamusiaKubusia
spokojnie można,a nawet trzeba leczyć zęby w ciąży. Ja miałam stosowane znieczulenie, lekarka wiedziała,ze jestem w ciąży ... najgorsze to to,ze po porodzie większość plomb mi wypadła (placze)
mycha2706
Można.Dostajesz minimalna dawke leku,tak żeby nie trzymało Cię 3 godziny po....Mój stomatolog dawał mi pół ampułki zwykłego znieczulenia(chyba zwykłego)
edyta2010
nie wiem ale jak byłam u swojej dentystki już po porodzie ale powiedziałam że karmie piersią to nie dała mi znieczulenia i kazała przyjść na dalsze leczenie jak przestanę karmić - powiedziała że szkodzi - więc poczekam a pani jest młoda a nie stara więc nie pytałam już nigdzie więcej
renata29
leczyłam zęby w ciąży i miałam znieczulenie ale kanałowo bez znieczulenia,nic nie bolało
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.