Menu

Stomatolog w ciąży

Witam Wszystkich,mam pytanie co do leczenia zębów w ciązy,jedni mówią że tak inni że lepiej nie,byłam akurat w trakcie leczenia kiedy zaszłam w ciąże a teraz boję sie czy mogę kontynuować ,jestem w 8 tyg ale nie wyobrażam sobie usiąść na fotel bez znieczulenia,czy ktoraś z Was ma doświadczenia w tej kwestii?

domi26
 2508  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie ciąża

Odpowiedzi

Mandarinios
Zęby trzeba leczyć!!! nie ma dla dziecka nic bardziej groźnego od bakterii z próchnicy, które bez porblemu pokonują nawet taką barierę jak łożysko! Mogą spowodować naprawdę wiele szkód!!!

Znieczulenie możesz dostać, jest bardziej bezpieczne dla dziecka niż stres i ból, który odczuwałaby matka podczas wiercenia.

Ja miałam robioną w 5 m-cu kanałówkę bez znieczulenia bo mój dentysta twierdził, ze nie wolno podawać znieczulenia. Mój gin kazał mi zmienić dentystę.

Pogadaj ze swoim ginekologiem i oczywiście poinformuj dentystę o tym, ze jesteś w ciąży.
awula29
@Mandarinos ma racje, ja tez byłam w ciazy i dentysta mowił ze jedynie nie moge robic przeswietlenia zeba, a poza tym leczenie jak najbardziej nawet ze znieczuleniem;)
domi26
dziekuję bardzo,za dwa tyg mam wizytę u gin więc wypytam o wszystko,przeraziło mnie zdanie"nie ma dla dziecka nic bardziej groźnego od bakterii z próchnicy, które bez porblemu pokonują nawet taką barierę jak łożysko!"ale na szczęscie nie mam dziur na wylot
;)choc wiem ze jeste tam coś do zrobienia,dziękuję raz jeszcze
Punia
ja akurat też byłam na początku ciąży u dentysty i byłam taka goopia, że mu nie powiedziałam.leczyłam zęby ze znieczuleniem a jak mu już powiedziałam to mój dentysta powiedział, że lidokaina jest niebezpieczna dla dziecka w pierwszym trymestrze i powinno się leczyć zęby bez znieczulenia.w wyjątkowych wypadkach można podać zmniejszoną dawkę bo jest tak jak z każdymi lekami-mogą zaszkodzić ale nie muszą. więc zrobiłam przerwę w leczeniu do konca pierwszego trymestru bo nie chciałam mieć dzidziaka na sumieniu a i tak mam wcześniaczka(ale to oczywiście nie z tego powodu) :]
pozdrawiam
tlolek
ja przez calą ciąże latałam do dentysty nawet do chirurga dentystycznego bo była taka konieczność...jedynie mowilam że jestem w ciąży i dostawałam inne znieczulenie
rozowa82
dziewczyny mają racje, porozmawiaj z dentystą......
Punia
tez jestem za tym aby porozmawiać z dentystą a nie z ginekologiem,ponieważ każdy lekarz jest fachowcem w swojej dziedzinie i poprostu lepiej się orientuje w temacie:]
pozdrawiam
alusia1010
zeby w ciazy nalezy wyleczyc a dentysci maja takie specjalne znieczulenia dla kobiet w ciazy ktore nie przenikaja przez lozysko!!! wystarczy tylko powiedziec ze jest sie w ciazy!!!!!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.