Menu

Stop torebkom foliowym

Jaki jest wasz stosunek do wycofywania przez markety torebek foliowych?

natka18
 672  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

torebkli foliowe

Odpowiedzi

maomi
Treść została zablokowana przez zespół
paula80
Jest to z pewnością krok na przód - to bezsprzecznie. Ale niestety nie wystarczy - wszystko mamy defakto w plastikach - jogurty, napoje, mleka, serki, zabawki. Najgorsze jest to że np karta pamięci do aparatu o wymiarach 2x3 cm jest zapakowana w pudełko o wymiarach 20x30 - po co? Nie wiem. Szkoda, że u nas wszystkie butelki plastikowe są bezzwrotne. jakieś 10 lat temu były półtora litrowe coca-cole, sprite i fanty w takich twardych plastikowych butelkach i były to butelki zwrotne. U wszystkich naszych zachodnich sąsiadów to funkcjonuje nadal. Czemu nie u nas?
maomi
Treść została zablokowana przez zespół
mamaoscara
Ja od jakiegoś czasu staram się chodzić ze szmacianą torbą na zakupy - resztę pakuję do wózka :). Ostatnio przysłuchiwałam się rozmowie dwóch pań i stwierdziły, że noszenie torby lnianej z napisem "torba ekologiczna" jest trendy - trendy czy nie uważam, że warto - ja mam zwykłą torbę bez napisu, ale nie czuję się mniej trendy hahah. Pocieszające jest to, że jak tak obserwuję, to coraz więcej ludzi zmienia swoje przyzwyczajenia. Oby tak dalej. Na opakowania też przyjdzie pora!
carla1978
Tak to już jest, że coś musi stać się modne, żeby ludzie zrozumieli, że muszą dbać o środowisko. Ale jak dla mnie to takie rzeczy jak najbardziej mogą być modne. Moda na torby ekologiczne, moda na sortowanie śmieci, moda na eko-produkty.. itd. :)
maxima
Mi się troszkę wydaje że to taka propaganda i naganianie klientów firmom szyjącym te torby. My np z braku czasu robimy zakupy wielkie tak raz na dwa tygodnie - wyobraźcie sobie ile tego jest przy bliźniakach. mam kupić 20 toreb ekologicznych? Czy wyjechać z marketu wózkiem wsadzić do samochodu a potem 100 razy kursować między 3 piętrem a parkingiem żeby to poznosić? Ponadto torebek nie wyrzucam, tylko używam jako worki na śmieci - zamiast kupować czarne worki - bilans zatem 1:1. Zamiast worka na śmieci - wyrzucam torebkę foliową.
cebulka
Jednorazówki raczej nie znikną, trudno sobie wyobrazić aby można było ładować mięso czy np. ryby do takiej lnianej torby razem z chlebem czy jarzynami. Ale mogą to być torby łatwo rozkładające sie - podobno są takie. No i koniecznie muszą być płatne - wtedy to ludzi skutecznie odstraszy.
maomi
Treść została zablokowana przez zespół
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.