Menu

STORCZYKI

Tak z innej beczki. Dostałam wczoraj kolejnego storczyka od męża ... do zmarnowania chyba bo niestety nie potrafię ich hodować. Czy któraś może ma dobry sposób na to żeby był zdrowy i często mi zakwitał??? Proszę pomóżcie każde inne kwiaty rosną ale te NI CHOLERY!!!

natka1nt
 613  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dom i Ogród kwiaty

Odpowiedzi

xkasiulax
jest tu grupa poświęcona temu kwiatu (kciuki)
Jaga80
ja swoje stawiam w wodzie z nawozem raz góra dwa razy w tyg.i co jakiś czas przecieram im liście...oprócz tego nie robię absolutnie nic(grins) pilnuję tylko żeby mała się do nich nie dobrała,a odpłacają mi się pięknymi kwiatami...(awve)
xkasiulax
ukradłam linka od koleżanki

http://www.netmama.pl/grupy/szczegol/Uprawa_storczyka__Phalaenopsis/g827
xkasiulax
http://www.netmama.pl/grupy
/szczegol/Uprawa
_storczyka__P...
xkasiulax
ciągle ucina linka.... dobra najdziesz sobie (prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)
adaPG
a ja mogę powiedziec tyle:nie stawiaj go bezpośrednio na słońcu,podlewaj od spodu ,czyli wlewaj wodę do podstawka,nie moze ona jednak tam zbyt dlugo stać,to co sie nie wchłonie wylewaj po chwili,nie dopuszczaj ,by liście były mokre.powinno być dobrze!aha i kup sobie nawóz tylko do storczyków(kciuki)
beatka7623
Tak jak napisała @adaPG No i zapraszam do grupy http://www.netmama.pl/grupy/szczegol/Uprawa_storczyka__Phalaenopsis/g827

Oraz dużo cierpliwości Storczyki musza troszkę odchorować po przeniesieniu w inne pomieszczenie A poza tym dużo czasu trzeba żeby zakwitły w ten sposób jakie je kupujemy w sklepie Praktycznie zaraz po zakupie one przekwitają Storczyk miedzy kwitnieniami potrzebuje od 6 do 12 m-cy Ale za to później ma piekne kwiaty
beatka7623
Dalsza cześć linka
__Phalaenopsis/g827
katarzynka2404
a ja też dostaję storczyki od męża mam ich 10 różne są,kolory i odmiany,stoją na słońcu i w cieniu i tak samo pięknie kwitną mają po 20,30kwiatów na raz,aż muszę patyczkami podpierać takie ciężkie łodygi,podlewam obficie raz w tygodniu,przecieram liście,nie używam żadnych nawozów ani odżywek,kwitną cały rok,mieszkam w bloku.(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
beatka7623
@katarzynka to musisz mieć bardzo dobrą rękę do kwiatów (kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)
natka1nt
Bardzo Wam dziewczyny dziękuję. Dodam jeszcze, że ta ręka do storczyków to chyba prawda.
Moja koleżanka, której usychały lub gniły wszystkie inne kwiaty ma takie storczyki, że głowa boli a jakie wielkie kwiaty. Czarownica normalnie czy co?! (Dodam, że innej zieleniny w domu nie ma bo wszystko marnieje). Buziaki.
monikarogalska2
Ja się podpisuję pod wypowiedzią @katarzynki2404, podlewam je raz w tygodniu(przelewam pod bierzącą wodą) stoją raczej w słońcu a kwiatów mają tyle że aż sie uginają. U mnie wszystkie kwiaty wymarły tylko storczyki są "twarde", pewnie dlatego że nie trzeba ich często podlewać(grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.