Menu

stosowanie preparatów na owady a niemowlę...????

Pełno się roi u nas komarów, meszki itp. Zastanawia mnie czy mogę w domu poumieszczać takie preparaty typu raid itp. jak mamy niemowlaczka?

oleandra
 395  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem preparaty na owady

Odpowiedzi

amalka
Przeczytaj sobie w jakich warunkach można to-to uruchamiać. Wygląda na to, że jedynie przy otwartym oknie (zapraszając jednocześnie nowych "gości") (bach) Proponuję lampę przeciw komarom/ owadom. Cały dzień mamy otwarte okna, to i "kąsacze" się pojawiają (stadami!!!).Kładąc się spać zamykamy okna/ drzwi balkonowe i zapalamy lampy. Około 20 minut później szufladki pełne są komarzego/ muszego truchła a my możemy ponownie wpuścić do środka świeże powietrze (kciuki)
Aagataa
a może siatka na komary i inne tego typu wstręstwa?
Tuptolek
Amalka a jaką lampę macie? Bo my kupiliśmy w casto taką za 30 zł i nie łapały się.
Tuptolek
Co do tych preparatów to ja tego nie używam w ogóle, tak samo jak tych odstraszaczy dźwiękami. Póki co mamy tylko moskietery w oknach i drzwiach, lepy i łapki i "jaśka". (grins)
amalka
Mamy lampę ALATRON
amalka
Nie była droga a naprawdę się sprawdza (kciuki)
Tuptolek
no właśnie taką mieliśmy, nie wiem czemu u nas się nie łapały, myślałam, że może ta większa jak w sklepach by lepiej ściągała je
amalka
U nas działa świetnie. Te lampy same od siebie owadów nie "ściągają". Wykorzystują po prostu skłonność "żyjątek" do "lotów ku światłu". Lampę załączasz w ciemności, komary (i inne) zostają zwabione, prze chwilę czuć smrodek palonego włosa (przy większym owadzie słychać jakby trzask) i tak uciążliwe stworzenie traci żywot.
lola86
@Tuptolek u nas lampka też nic nie dała . Mamy moskitiery w każdym oknie i specjalną do drzwi .A w kontaktach brosa dla dzieci na komary i muchy , on jest od 1 roku życia . Ale lekarz nam powiedział że możemy go stosować prędzej byle by nie konkretnie w pomieszczeniu gdzie mała śpi . Wiec dawałam go w przedpokoju i koniec z swędzącymi bąblami . I nawet trochę much się uśmierciło , Dodam że z jednej strony domu mamy stadninę pięknie pachnących koni a z drugiej rzekę więc dobrze im u nas i mamy tego pod dostatkiem (ryczy)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.