Menu

Strach przed burzą

Przedwczoraj była u nas straszna burza z gradobiciem, a ponieważ mieszkamy na poddaszu hałas był straszny. Moja starsza córa Ania (3 l) nigdy się nie bała takich rzeczy jak grzmoty czy błyskanie się, ale teraz jak młodsza Karola zaczęła się bać i głosno płakać to Ania uznała widocznie, że trzeba się bać i też narobiła strasznej paniki. Czy wasze dzieci też boją się burzy? Jak sobie wtedy radzicie, żeby je uspokoić?

Ju25lka
 1397  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odpowiedzi

kasinka28
Moja Natala też się boi ale samego grzmotu w zasadzie i tylko w nocy. Zawsze jak w nocy jest burza przybiega do nas do łóżka, pakuje się do środka i już jest lepiej! Na szczęście w ciągu dnia to nawet jest ciekawa burzy i staje przy oknie.
mystery
Moje dzieci – 3 i 4 lata też się boją burzy. Do pewnego wieku to dość częsta przypadłość. Staram się wtedy zająć je czymś na tyle skutecznym, żeby odciągnac uwagę od burzy. Jak burza jest gdzieś daleko to włączam radio i jest ok.
panidomu
Krzyś też się bal ale potem mu przeszło. Zawsze przybiegał jak była burza i chciał na kolana, albo na ręce i żeby z nim popatrzeć przez okno, a ostatnio jak była burza to się nawet nie oderwał od klocków. Byłam w szoku !
madzia2029
Witam:D nie jestem jeszcze matką... ale trafiłam tu przez przypadek, szukałam informacji o burzach.... strasznie i panicznie boję się burzy!! mam brontofobię...:( i boję się odkąd pamiętam... czyli od małego...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.