Menu

Strach przed odkurzaczem

Dziewczyny nie wiem co robić! Karolinka od jakiegoś miesiąca panicznie boi się odkurzacza! Wcześniej nie było kłopotu, a teraz ten dźwięk ją wykańcza! Czasami udaje się tak zorganizować czas, że mąż wychodzi z nią w tym czasie na spacer, ale to chyba nie jest wyjście! Jak oswoić córkę z odkurzaczem?

Ju25lka
 638  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odpowiedzi

Sikorka78
Znam ten problem – to normalne dziecko po prostu w pewnym czasie zaczyna inaczej odbierać dźwięki. Pozwól się małej pobawić odkurzaczem – wyłączonym, niech poogląda podotyka. W ogóle odkurzacz powinien być jakiś czas na „widoku”, żeby się z nim oswoiła wzrokowo. To minie z czasem. A na razie spacerki to dobry sposób.
moniaikuba
Jak będzie troszkę większa możesz pozwolić jej włączać i wylączać odkurzacz to oswoi się z hałasem.
free1edyta
Też tak miałam. Ponoć dzieci w tym wieku zaczynają się bać, bo mądrzeją. Bywało, że odkurzałam z Lilką na rękach. Być może to pomogło? Obserwowała warczącego potwora z bezpiecznych ramion mamy. Dziś ma prawie 15 m-cy i za każdym razem kiedy zabieram się za odkurzanie, wskakuje na odkurzacz i na nim jeździ:) Życzę powodzenia i pozdrawiam.
free1edyta
Zgadzam się z sikorką i moniaikubą. Faktycznie u nas oprócz wspólnego odkurzania było też poznawanie "uśpionego" potwora:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.