Menu

Strach przed owadami

Mamusie pomocy moja Amelka panicznie boi się owadów ( wszelkiego robactwa ) Wyjście na spacer to jeden wielki płacz a i w domu nie jest lepiej jak zobaczy nawet maleńką muszkę na oknie to krzyczy przeraźliwie. Co robić żeby przestała się tak panicznie bać?

kamilaPI
 1647  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat strach przed owadami

Odpowiedzi

krasna1
ja sama się boję więc rozumiem Twoje dziecko,
robale to moja fobia
lusia82
Mój syn ma 5 lat i panicznie boi się much co dziwne jak był młodszy wogóle na nie nie zwracał uwagi dopiero gdzieś od roku zaczął się ich bać próbuje mu tłumaczyć bardziej obracać w żart że lata sobie ta muszka ale nic nie pomaga więc też mam podobny problem co ty i tylko mam nadzieję że mu to przejdzie spróbuj może jakieś książeczki z nią poczytać opowiadać coś śmiesznego na temat jakiegoś robaczka nie wiem co by pomogło jeszcze...
Nula139
Moja Zuza też tak ma.
jolla30
złap jakas muche czy pajaka i pokaz jej z bliska jak wyglada,powiedz ze owad jest mniejszy od niej i jeszcze bardziej sie boi..ja tak zrobiłam jak mój mały bał sie much,teraz jak leci jakas mucha to woła,,czesc mucho!!"
agnese32
MOJA STARSZA CORKA JAK WIDZI NA ZIEMI TO ZDEPCZE BO MOWIE JEJ ZE JAK JEJ NIE ZABIJESZ TO CI ZABIERZE MISIA ? OD TEJ PORY TO CO JEST NA ZIEMI TO SIE TAK NIE BOI ALE JAK ZOBACZY NA SCIANIE TO KONIEC SWIATA ? A MALY SYNUS JAKBY MOGL TO BY JE ZJADL BO SIE NIE BOI. ZROZUMIALAM ZE CZEBA TEGO UCZYC OD MALEGO ABY SIE DZIECKO NIE BALO ROBACTW.. ? JA TO JESTEM PANIKARA JAK WIDZE ROBAKI JAK ZOKI , CZY TYM PODOBNE?(awve)
beatka7623
Wiesz co moja starsza miała takie fobie ...to jest koszmar Niestety teraz ma 16 lat i to samo (pout)

Nigdzie nie mogłam z nią chodzić bo wystarczy że widziała mrówkę panicznie się darła aż sztywna się robiła
Teraz nawet do lasu nie chodzi

Ja tłumaczyłam, pokazywałam mrówki na ręku że nie gryzą Mojej nie pomogło ale twojej może pomoże

ale co jest dziwne sztuczne robactwo zbierała Tak jak by chciała tą fobię złamać
Czasem mnie aż to straszyło a zwłaszcza jak coś sięgałam a przykleił mi się ogromny włochaty pająk brrrrrrrr oczywiście sztuczny (krejzolka)
grazyna13
u mnie jest podobnie tylko razy dwa, bo moje dziewczyny ( 4i5 lat) jak jedna powie że sie boi to automatycznie boi się i druga . Ale w tym roku jest juz lepiej niż było w tamtym. Na domowe muchy mamy specjalne kolorowe "packi" ktotymi przeganiają muchy , mrówki oglądamy z bliska jak chodzą , chodź panicznie trzymają mnie za ręce ale oglądają , żaby są fajne dopuki nie skaczą, ale nawet raz udało się je pogłaskać ,(choć sama czułam obrzydzenie ale pokazałam im jak to sięrobi) , Pająki są wajne tylko w tedy gdy nie zaskakują swoją obecnością. Mamy dla nich specjalne powitanie " cześć miły pajączku" . Opowiadam dziewczynkom o tych owadach , ze mają swoje domki a w nich mamę tatę i jeszcze rodzeństwo itp. A dzisiaj nawet głaskały dżdżownice wiem że to nic miłego bo ja musiałam byc pierwsza. Trzeba przeczekać aż sie obswoi ale musisz jej w tym pomuc pokazać ze nie są takie straszne. Wydaje mi się że dzieci bojąsie owadów bo niemogą przewidzieć ich ruch , jak sie nie ruszają to jest ok.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.