Menu

Strach przed spaniem we własnym pokoju

Czasami nawet dzieci, które już od dłuższego czasu śpią we własnym pokoju mają problemy ze snem. Śnią im się duchy i potwory, każdy cień w pokoju wygląda złowrogo. Co zrobić aby przekonać dziecko, że ani potwory ani duchy mu nie zagrażają i że spokojnie może spać w swoim pokoju? Miałyście taki problem z waszymi pociechami? Jak wybrnąć w takiej sytuacji?

Ania
 2010  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Wychowanie Opieka nad dzieckiem lęk zasypianie pokój spanie

Odpowiedzi

beatka7623
Raczej nie miałam z tym problemu No może ze starszą córą W pewnym momencie córka zaczęła mieć fobie na punkcie robactwa Nic nie mogło być w jej pokoju W zimę było ok ale latem makabra Musiałam wybijać wszystko co latało,poruszało się lub pełzało Oczywiście mógł być skwar córka spała z zamkniętym oknem No i oczywiście żadnych programów przyrodniczych o robakach Bo wtedy noc była makabrą Nic jej nie uspakajało Spała wtedy ze mną Ma teraz ponad 15 lat i niestety fobia została :( A dodam że tą fobię zapoczątkowała moja babcia Chcąc zeby prawnuczka była spokojna straszyła ja pająkami że przyjdą i ją zjedzą (córa wtedy miała ponad 2 latka ) :( Myślałam że wyjdę z siebie i stanę obok jak to usłyszałam Nawet nie wiedziałam że moja babcia to robi :/ A młodsza córcia na razie jeszcze nic nie rozumie Nawet jak ją coś przestraszy w nocy to wystarczy owieczka Basia i wszystkie leki znikają :)))
korek221
Grześ ma przy sobie w łóżku cały "inwentarz obronny" czyli 222 pluszaki
i kota pod kołderką...:))
jak już zaśnie kamieniem to wyjmuję kicię, pluszaki i zostawiam tylko 2 ale i tak rano znajduję z powrotem całe towarzystwo w wyrku:))
milcia22
synek śpi od jakiegoś miesiąca z misiaczkiem-pieskiem, na początku myślałam, że tylko z nim chce zasypiać, ale kilka razy widziałam, jak w nocy mocno ściska misia, myślę, że się nie boi, czasami śpi sam w pokoju lub ze starszym kuzynem w okresie wakacji.
Pamiętam jak przed roczkiem budził się kilka razy w ciągu nocy z przeraźliwym płaczem, nie mogłam go długo uspokoić, myślę, że to był strach przed zegarem, który świeci w nocy na czerwono, nie było go od początku jak mały się obudził, staram się by moje dziecko nie bało się ciemności, nie zapalamy lampki jak się przebudzi i nie straszymy niczym.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.