Menu

Studia a dziecko?

Zastanawiam się nad pójściem na studia, tylko martwię się czy dam radę pogodzić dziecko, dom, szkoła...Dziecko ma już 1,5 roku, mąż większość czasu spędza w pracy a ja chciałabym studiować. A wy może też jesteście w takiej sytuacji - jak Wam się udaję wszystko połączyć??

EwaO1810
 587  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Szkoła i Kształcenie szkoła dziecko

Odpowiedzi

Mandarinios
Kochana ja zaszłam w ciążę na IV roku studiów, synka urodziłam na piątym i to na początku teraz jestem w trakcie pisania pracy mgr, robienia badań do pracy mgr i powiem szczerze, że byłam przerażona czy sobie poradzę ale w miom przypadku nie ma najmniejszego problemu. Potrafię ogarnąć wszystko a muszę się jedną rzeczą pochwalić, że sesję zimową, która miałam teraz zdałam najlepiej ze wszystkich moich sesji do tej pory, jak się rozpoczęły zaliczenia Kubuś miał 3 m-ce. :):):):) Można naprawdę :)Trzymam kciuki!!!
Mandarinios
Ach dodam jeszcze, że studiuję dziennie.
Magdalennka
w grę wchodzi albo niania albo żłobek... moj ma 2 lata , nie mam go z kim zostawiać , na nianię niestety nas za bardzo nie stać , proponuję poczekać aż pójdzie do przedszkola ja chyba tak zrobię . żłobkom jestem zdecydowanie przeciwna. jeżeli Twoja mama albo ktoś z rodziny może zaopiekować się dzieckiem to jesteś szczęściara, a jeżeli dajesz rade z dzieckiem to poradzisz sobie jeszcze ze studiami :)
Mandarinios
można się starać o indywidualną organizację studiowana poza tym niektóre uczelnie wypłacają mamom zasiłek na dziecko
Mandarinios
aha jeszcze jedno dodam, że moja mama zaczęła studia mając piątke dzieci i pracę:) piątke małych dzieci bo najmłodesze, bliźnięta miały chyba ze 2 lata. Teraz już od dawna ma mgr, jest po kolejnych podyplomowych i myśli o tym, żeby coś robić dalej. Dlatego uważam, że powinnaś dobrze przemyśleć tą decyzję i zacząć studia. Lepiej je w razie czego przerwać niż żałować, że się nie rozpoczęło. Tym bardziej, że nie wiesz jaką bedziesz miałą sytuację za rok za dwa za trzy :):):):) Trzymam kciuki :)
beatris23
Ja poszłam na uzupełniające studia magisterskie jak byłam w 6 tyg ciąży,wiedziałam,że łatwo nie będzie mimo,iż to studia zaoczne.Mąż też ciągle pracuje,dodam,że tez własnie skonczył zaocznie studia i jest teraz odrobinę lżej,bo jak też miał zjazdy to był koszmar :( ale daliśmy radę.Mały ma teraz 11 mies a ja za 3 mies kończę studia :)
Najgorsze było to że nie mamy tutaj nikogo z rodziny ale moi kochani teściowie albo rodzice wpadali do nas(100km w jedną stronę)na wekend co 2 tyg żeby zając się maluszkiem.
EwaO1810
Ale macie super!!!gratuluję wytrwałości i zdecydowania! chyba się zdecyduję tym bardziej że do szkoły nie mam daleko a są przecież jeszcze rodzice i teściowie....
mala21
ja uzupełniające magisterskie zaczęłam w siódmym miesiącu ciąży. Zaliczenia miałam jak mały miał niecałe 2 tygodnie. A na uczelnie mam jakies 100 km. Ale dzięki mojej mamie dałam rade i studiuje dalej
moniama
fajnie mieć wsparcie w rodzinie i móc liczyć na ich pomoc. Jeśli twój mąż spędza dużo czasu w pracy od poniedziałku do piątku więc może zapisz się na studia zaocne
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.