Menu

Stymulacja rozwoju

Cześć mamy!

Zdradźcie proszę jak stymulujecie prawidłowy rozwój Waszych szkrabów. Motywowałyście je w jakiś sposób do przewracania się na boki, łapania przedmiotów, mówienia? Rozwijacie ich wyobraźnię i kreatywność? Pytam o dzieci 0-3 lat.

Współtworzę bezpłatny poradnik dla rodziców: "Księga Rozwoju Dziecka", w którym chcemy zawrzeć doświadczenie i sprawdzone metody różnych rodziców. Wstępną część znajdziecie tutaj: http://bit.ly/pobierz_ebook

JustynaBaranska
 389  4

Odpowiedzi

jagoda30
Synowa wcale, no może oprócz wierszyków,pioseneczek itp.Rozwijał się w swoim tempie,równo z rówieśnikami.Córce musimy pomagać,bo ma niepełnosprawność fizyczną.
Jestem całkowicie przeciwna takiej "stymulacji", co nie znaczy,że nie trzeba obserwować swojego dziecka i jeśli np. trzylatek mówi: tak,nie, mama, nie poszłabym do logopedy.
amalka
Śpiewałam dziecku, czytałam, układałam puzzle, klocki, opowiadałam bajki... Robiłam to, co większość rodziców. Czy to można podciągnąć pod stymulację? Chyba nie (grins) Jedyną formą zachęty do działania, było układanie zabawek w zasięgu Krzysiowego wzroku i tym samym motywowanie synka do prób przemieszczania się (pełzanie, raczkowanie)
krakowskamama
Zachęcałam Oliwkę do ruchu. Czyli wołałam ją, kładłam przed nią zabawki tak, żeby do nich pełzała, potem raczkowała, aż w końcu chodziła. Nie robiłam nic na siłę, nie ciągnęłam do góry, gdy jeszcze nie chodziła, ale troszeczkę ją zachęcałam.
Zulinka
A ja jestem tą mamą która musiała wręcz hamować. Maluch od pierwszych dni unosił główkę i sztywno ją trzymał po 3 tygodnia życia przy zmianie pieluszki ciągle było trzba mu ją kłaść od 3 miesiąca zmuszanie by nie siadał na chwile pozwalałam i za chwile kładłam i bawiłam się tak by chciał leżeć ale było bardzo ciężko w piątym już usiadł pewnie i oczywiście było mu mało łapał się za ręcę i podnosił lu wspinał o sznurki by wstawać i kicać i znów strach o kręgosłup i na siłe stopowanie jego zapałów.. o tym że ma teraz 8 miesięcy i już sam wszędzie wstaje robi pierwsze kroki podpierając się o szafke czy kanape potrafi sobie trzymając zabawkę przesunąc ja i iśc za nią i o wsyztsko to jego nadmiar energii moje stymulacje to dużo pokazywania świata na nosidle zabawy zabawkami jak leżał ale to taka prędzej interakcja między nami noi okropnie dużo gadam więc i on już pierwsz mama od 6 miesiąca zupełnie świadomie jak zostaje sam lub się boi to krzyczy mama i dopiero jak się pojawię uspakaja swoje wołanie ..tylko ja to tak z natury dużo nawijam i opowiadam a mama robi to a chodź z mamą itd itp :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.