Menu

Sucho w nocy

Jak nauczyć dziecko, żeby przesypiało noce „na sucho”? Nie mam z córką problemu w ciągu dnia, zawsze sygnalizuje, że chce siusiu i chodzi bez pieluszki, ale w nocy w dalszym ciągu śpi w pieluszce i codziennie ma mokro. Jak to zmienić?

rose
 556  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

pieluszka noc pielucha sikanie

Odpowiedzi

wiola30
To zupełnie naturalne, że pozbycie się pieluszki w ciągu dnia przychodzi szybciej niż w nocy, na to potrzeba więcej czasu i cierpliwości, ale jestem przekonana, że w końcu się uda.
kasia13_archiwum
Z tym piciem to polowa sukcesu, ale nie wszystko. Kazde dziecko dojrzewa po prostu do tego momentu w innym czasie. Ogolnie lekarze uwazaja, ze do 6 lat nie ma w takim czyms niczego nienormalnego. Fakt, ze coreczka w dzien jest sucha w duzej mierze wyklucza problemy fizyczne. Moze byc po prostu, ze jeszcze nie ma dojrzalosci hormonalnej do tego stopnia rozwinietej. Jest pewien hormon (nie pamietam teraz nazwy), ktory wlasnie jest odpowiedzialny za to, aby trzymac podczas snu pecherz na wodzy i kiedy jest on pelny daje sygnal do mozgu i czlowiek budzi sie. U niektorych dzieci sen jest za mocny a tego hormonu za malo... i sie po prostu nie budza. Co z wiekiem sie zmienia. Mojej Fatimie "zdarzalo sie" do 5 latek. Od roku czasu ani razu.
Co jest pomocne oprocz ograniczania picia, jest nagradzanie. Ale to takie konsekwentne, za kazda sucha noc. Nie musza to byc duzo rzeczy, raczej drobiazgi, ktore sprawiaja dziecku radosc... ale jak powiedzialam konsekwentnie dawane.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.