Menu

Suchy, męczący kaszel w ciąży a syrop prawoślazowy.k

Hej mamusie.
Jestem w prawie 30 tc i od tygodnia męczy mnie suchy, drażniący kaszel.Nic ogólnie mi nie jest.Nie jestem chora tylko przed tygodniem zaczęło mnie bolec gardło i po dwóch dniach przerodziło się to w w.w kaszel.najbardziej męczy mnie pod wieczór, całą noc (!) i tak do rana.
Byłam w aptece i u lekarza ale niestety rozkłądają ręce bo w ciązy leków na suchy kaszel nie można przyjmowac gdyż są silniejsze niż np.na mokry i kiwająco głową kazali mi się jeszcze trochę z tym kaszlem pomęczyc aż sam minie.Jednakże ostatnio byłam w jeszcze jednej aptece i tam babka poleciła mi syrop prawoślazowy....Ucieszyłam się że w końcu ustaną moje męki ale.......no właśnie....dopiero w domu przeczytałam ulotke że zawiera on etanol...więc alkohol...wiem że jest on w znikomych ilościach ale jednak jest a pomimo to na ulotce pisze że nie zaleca się kobietom w ciąży ze względu na brak danych....
I tu moje pytanie.Czy któraś mama stosowała ten syrop w ciąży.Proszę o podpowiedzi.pozdrawiam

mateuszowa
 9538  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie kaszel suchy w ciąży

Odpowiedzi

Grosik007
czosnek, tantum verde na ból gardła i jest syrop baaaaardzo dobry właśnie dla ciężarnych! Prenatalen! Polecam! Zawsze mnie odpuszczało po nim bo to bardzo skoncentrowane naturalne składniki! I wiele mam było zadowolone!:) Pozatym nie przesadzaj jeżeli będzie cię męczył kaszel idź do lekarza się skonsultować to ci coś przepisze! Nie martw się dzidziusiowi nic nie będzie zwłąszcza że to zaawansowana ciąża! Możesz go bardziej skrzywdzić infekcją niż lekami! Ale Prenatalen jak najbardziej bez konsultacji:)!!
MamaMateuszka
Polecam gorące mleko z miodem lub masełkiem, stosuję zawsze, nie tylko w ciążu, u mnie działa super. Gorące mleczko i kołuderka(grins) Pozatym grosik ma rację, lekarz się kłania(kwiatek)
tlolek
popierm Gosie.Może inny lekarz coś doradzi.
a na ból gardła polecam mleko z miodem i masłem ew. mleko z miodem i czosnkiem.
Babcine sposoby też działają.
i dużo pić np herbata rumiankowa z miodem i cytryną
loona20
ja zazwałam w każdej ciąży syrop z babki lacetowej . tak mi doradził lekarz ginekolog i po syropku przechodziło ;)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.