Menu

Superniania

Co sądzicie o metodach Super Niani? Czy uważacie, że pokazywanie niegrzecznych dzieci jest łamaniem ich praw i godności?

Ania
 510  6

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Tak wlasnie uwazam...
Rady moze sa i dobre, ale pokazywanie dziecka (oczywiscie logiczne, ze bez jego zgody) nie jest ok.
Przede wszystkim dlatego, ze te wszystkie "straszne dzieci", ktore tam sa pokazywane, to wynik blednego postepowania rodzicow...
Z dziecmi naprawde tak jest, jak z walizka... Wyjmie sie tylko to, co sie przedtem tak wlozylo...

Inna sprawa z tymi radami... Nie powinno sie ich traktowac bezkrytycznie. One moga byc pomocne... ale kazde dziecko przeciez jest inne. I to, co podziala na jedno, nie musi dzialac na drugie...
Ale jesli sie to wezmie pod uwage, to moze byc rzeczywiscie przydatne...

Szkoda, ze rodzice z problemami nie dostaja takiej niani po prostu do pomocy... bez koniecznosci pokazywania tych dzieci w telewizji... Wtedy tez bylby ten sam efekt...
No ale racja... nie byloby takiej ogladalnosci i program nie zarabialby tyle pieniazkow...
Bo nie ukrywajmy... niania i tworcy programu tez musza zarabiac... Bo gdyby tak nie bylo, to niania (pani psycholog) pracowalaby gdzies nieznana nikomu, a tak ludzie ogladaja programy z nia, a ona sprzedaje napisane przez siebie ksiazki...
maomi
Treść została zablokowana przez zespół
Matina
Ja również uważam, że pola28 ma rację. Dlatego własnie nie umieściłam w internecie zdjęcia mojej córeczki.
lara1982
Może i pomaga,sama raczej nie poszłabym do takiego programu, a metody, niektóre próbowałam.Na miejscu tych rodziców zapadłabym się pod ziemię.
norbik
No tak ale ogólnie to chodziło o supernianię,a więc program jest w porządku a bez pokazywania dzieci nie byłoby go i nie pomógłby wielu rodzicom.Nie uważam że pokazywanie dzieci jest nie w porządku,chociaż ja sama osobiście nie wzięłabym udziału w takim programie,ale na szczęście nie wszyscy są tacy jak ja.
agniecha
Oglądając ten program zastanawiam się jaki oddźwięk ma to później w środowisku rodziców i tych dzieci. Niejednokrotnie dzieciaki pokazywane są jako potwory, stworzone z błędów rodziców. A w większości są to krzywdzące dla rodziców komentarze niani. Jej wiedza i doświadczenie w pracy z dziećmi, poparte wiedzą psychologów dziecięcych mogłoby wystarczyć w programie bez "użycia" dzieci. Ale czy TVN puściłby taki program, któż by go oglądał?
Dzieci są okrutne i jak taki przedszkolak (czy rzadziej występujące dzieci w wieku szkolnym) pójdzie do szkoły i odświeżą supernianię, co wtedy?
A relacje między rodzicami? Zawsze jest o tym mowa i nawet jeśli na końcu się ściskają i ich stosunki (w ciągu dwóch tygodni) "zmieniły się na lepsze"- sorry ja w to nie wierzę. A całe ich środowisko wie, że on jest pod pantoflem a ona jest gestapowcem dla swoich dzieci.
Ja tam wolę jej książkę i publikacje typu psychologia dziecka. Są to moje odczucia.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.