Menu

Suplementy diety - jakie przyjmowałaś będąc w ciąży?

Dietetycy i żywieniowcy w większości przypadków zgodnie wręcz twierdzą, że najlepiej jest, jeśli zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze pokrywane jest z produktów spożywczych, które wchodzą w skład codziennej diety. Jednak w niektórych sytuacjach życiowych zapotrzebowanie na pewne elementy wzrasta tak gwałtownie, że zachodzi konieczność sięgnięcia po suplementy diety. Czy będąc w ciąży suplementowałaś niektóre składniki odżywcze preparatami z apteki? Jeśli tak, to jakie i w jakiej formie?

NetMamaTeam Team
 400  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Odżywianie suplementy diety

Odpowiedzi

monikarogalska2
W pierwszej ciąży feminatal N i żelazo w tabletkach, a w drugiej do 3 m-ca kwas foliowy, a potem tylko żelazo (tabletki+ dieta bogata w ten pierwiastek)
renata29
kwas foliowy,Prenatal (później jakieś inne witaminy ale nie pamiętam nazwy),żelazo, wit.c i tran
Nena
Jedynie kwas foliowy. Moj organizm magazynuje bardzo dobrze witamimy i nie było potrzeby bym dostarczała sztucznych, żelaza mam bardzo ładny poziom ze aż polozna jest zdziwiona skąd tyle!jem dużo warzyw i owoców- zwłaszcza marchew,jabłka czy brokuly-w tonach można liczyć ilość spożywanych.
oli28
Kwas foliowy
irekzboralski
W pierwszej ciąży Elevit a w drugiej Femibion + żelazo
Justyna14
Na poczatku kwas foliowy+ witaminy vita miner. Teraz witaminy i zelazo
amalka
Kwas foliowy i żelazo.
sweetnessa27
W pierwszej ciąży : kwas foliowy, żelazo i witaminy Elevit. W tej ciąży kwas foliowy do końca 12tego tygodnia, witaminy Pharmaton Matruelle, od 21tyg ciąży żelazo.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.