Menu

swędzenie skóry na początku ciąży

Kobietki(kwiatek) Mam takie pytanie, czy którąś z Was swędziała skóra na początku ciąży? Jeśli tak, to co to może być? Jestem w 15 tygodniu ciąży i od jakichś 2 tygodni potwornie swędzi mnie skóra na dekolcie (pojawiły się jakieś krostki),plecach, przedramionach i łydkach. Swędzenie pojawia się miejscowo i po pewnym czasie ustępuje, ale niestety wraca za jakiś czas. Naczytałam się o cholestazie ciężarnych, ale ta choroba pojawia się zazwyczaj w III trymestrze... Dziś mam wizytę u ginekologa więc zapytam co to może być, ale może jest tu mama, która spotkała się z czymś takim?

maja1482
 5367  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie świąd skóry ciąża

Odpowiedzi

Mysiaa
A ja znalazłam na necie coś takiego : ..."Ponieważ maksymalne stężenie estrogenów występuje w III trymestrze ciąży, dlatego aż 80 % pacjentek manifestuje objawy cholestazy około 30. tygodnia ciąży, chociaż zdarzają się przypadki choroby ujawniającej się znacznie wcześniej, nawet przed 25. tygodniem. ".Także dobrze,ze idziesz dzisiaj do ginekologa.....czytałam też,że kobiety z tą chorobą powinny być hospitalizowane.Zdrowia i daj później znać co lekarz powiedział(kwiatek)
maja1482
no właśnie ja też czytałam chyba to samo co Ty i nie mieści mi się w głowie, że to może być cholestaza bo trochę na to za wcześnie... Sama nie wiem, co o tym myśleć. W pierwszej ciąży nic takiego nie miałam, no może oprócz swędzącego brzuszka... Dziś mam tylko usg u innego lekarza niż mój ale chyba jak zapytam to mi coś poradzi...
Mysiaa
niby za wcześnie,ale ta wypowiedź ,którą tu wkleiłam jest od jakiegoś ordynatora.Napisał,że zdarzają się przypadki choroby ujawniającej się znacznie wcześniej,nawet przed 25 tygodniem.Ale nie martw się na zapas,bo może to nie jest to.Może to po prostu jakieś uczulenie??
maja1482
no mam nadzieję...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.