Menu

swędzenie skóry, próby wątrobowe

hej dziewczyny, czy któraś z Was w czasie ciąży miała problem ze swędzącą skórą? mnie praktycznie od początku ciąży cholernie swędzą plecy, czasem inne części ciała np.łydki. Lekarz zalecił mi badania biochemiczne krwi, czytałam, że podwyższone AlAT i AspAT mogą być objawem cholestazy, która może być bardzo groźna dla dziecka! strasznie się tym zdenerwowałam. Badanie zrobię na dniach, ale powiedzcie czy to swędzenie może być spowodowane czymś innym? Was coś swędziało?

Remedios
 3051  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie wcc swędzenie skóry

Odpowiedzi

Remedios
aha, dodam, że nie jestem na nic uczulona, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo, specjalnie odstawiliśmy luteinę już jakiś czas temu żeby sprawdzić czy to może był powód, ale niestety swędzi dalej(pout)
flame123
moją siostrę strasznie swędzą nogi, mnie też swędziały plecy, brzuch i piersi, kiedy byłam w ciąży. Czytałam gdzieś że może to być efekt niedoboru cynku. Ale lekarza się nie radziłam. Ty lepiej zapytaj :)))
flame123
mój wpis był zanim przeczytałam wpisy renia3.
Koniecznie poradź się lekarza.
Remedios
ech, dzięki. właśnie robię sobie calcium, a jutro pędzę do lekarza po skierowanie na to badanie, bo od gina (prywatnie) dostałam tylko karteczkę z napisem AspAT i AlAT:/ pewnie chciał, żebym robiła u niego na miejscu, odpłatnie, ale i tak już się przeprowadziłam...kurczę, jeszcze bardziej się zdenerwowałam...
mkidaj
Mnie w 30 tygodniu ciąży zaczęły swędzieć dlonie i stopy ale od spodu.
Lekarz zalecil wykonanie badań - prób wątrobowych - były podwyższone.
Przez miesiąc bralam leki (co tydzień powtarzalam badania) i okazalo się że enzymy wątrobowe nadal rosną. Wylądowalam w szpitalu a po trzech tygodniach (37 tydz. ciąży)przyszla na świat moja Amelka. Porod był szybki bo bóle trwały 3,5 godz a sam poród 10 min.
Ta choroba c=nazywa się CHOLESTAZA CIĄŻOWA.(cukierek)
Mandarinios
możliwe, że to cholestaza. Lepiej idź do lekarza i to skonsultuj. Tak jak napisła @anulagranula lek na nią nie jest groźny dla dziecka natomiast nie leczona cholestaza owszem.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.