Menu

Świąd w ciąży

Czy któraś z Was w czasie ciąży miała okropny świąd całego ciała?Koleżanka jest w pierwszych tygodniach ciąży i całe ciało ją swędzi,drapie się jak oszalała.Czy to normalne?Jasie z takim czymś nigdy nie spotkałam.Gdy byłam w ciąży to jedynie brzuch mnie swędział,a tu całe ciało...

symbianka
 245  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Zdrowie ciąża

Odpowiedzi

elinka
Raczej normalne, jesli nie jest to jakies ekstremalny swiad. Burza hormonow (wzrost estrogenu) powoduje wysuszanie sie skory. Niech sie dokladnie smaruje codziennie po prysznicu, najlepiej na lekko wilgotna skore. I nie trze skory recznikiem, tylko osusza przez "oklepywanie".
Jesli to by nie pomoglo, to radze sie udac do lekarza, zeby sprawdzic, czy to nie cholestaza.
Beatka9316
Jest to normalne. Generalnie najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się swędzenia skóry jest używanie nawilżających kosmetyków najlepiej nakładać je na wilgotne ciało.Stosowanie delikatnego mydła może również zapobiec powstawaniu uczucia suchości skóry. Dobrze jest też unikać czynników wysuszających naskórek takich jak gorące kąpieli bądź prysznice. :) W razie długie utrzymywania się świądu lepiej skontaktować się z lekarzem :). Takie jest moje zdanie :)
mloda22
Ja miałam niesamowity świąd ,ale pod koniec .... miałam robione wszystkie możliwe badania, nic nie wykryto, Przeszło dopiero po porodzie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.