Menu

Świadectwo pracy.

Cześc mamusie.

Mam do Was trzy pytania.

Proszę o odpowiedzi,jeśli któraś mama jest w temacie.

1.Czy na świadectwie pracy,powinno,musi lub może byc wpisywana przyczyna rozwiązania umowy?
Oczywiście,mówimy tu o rozwiązaniu trwającej umowy, a nie o jej wygaśnięciu.

2.Jak to wygląda w przypadku,gdy pracodawca zwalnia pracownika? Pisze na świadectwie,że to pracodawca zwolnił? (Wiem,że jak dojdzie do ugody, to pisze że za porozumieniem stron,ale nie wiem jak pisze gdy się zostanie zwolnionym).

3.Czy na świadectwie pracy,powinno,musi lub może byc, wpisywane ile się przebywało na urlopie macierzyńskim lub (i) wychowawczym?

Proszę o pomocne odpowiedzi
miłego wieczoru

mateuszowa
 339  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli praca świadectwo

Odpowiedzi

malutka543
http://weblog.infopraca.pl/2013/05/swiadectwo-pracy-jak-je-czytac-i-co-sprawdzic/

W swiadwctwie jest wpisywane powod zwolnienia, ile urlopu wykorzystalas (w ciagu ostatniego roku), czy mialas urlop bezplatny, nie ma na swiadectwie nic o urlopie macierzynskim.
Jezeli jest to zwolnienie dyscyplinarne zazwyczaj jest to zaznaczone na swiadectwie w innych przypadkach zazwyczaj jest wpisywane za porozumieniem stron.
Runka
1. na swiadectweie zawsze jest powod rozwiazania umowy (nawet jak umowa wygasnie, na nawet w trakcie trwania zatrudnienia przy zmianie np stanowiska pracy swiadectwo pracy musi byc wystawione wraz z powodem)
2. jesli pracownik jest zwalniany z waznego powodu czyli dyscyplinarnie to pracodawca wpisuje, choc czasem zdarza sie sytuacja ze jesli przewinienie nie bylo wielkie ale narusza zaufanie do pracownika to pracodawca wpisze za porozumieniem stron,
3. na swiadectwie jest wypisane ile dni bylo sie na chorobowym, ile na macierzynskim, ile na wychowawczym, ile dni urlopu w danym roku zostalo wykorzystanych (lub czy zostal wyplacony ekwiwalent urlopowy),
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.