Menu

swiadkowanie

Mam pytanie z innej beczki.znajomi poprosili nas zebysmy byli swiadkami na ich slubie, tzn. mnie i mojego M.ale nie mamy bierzmowania.czy w takim wypadku mozemy swiadkowac?bo co osoba to inna opinia i w koncu nie wiem.

mimii
 509  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

Czas wolny i Sport slub swiadek

Odpowiedzi

MiJa
jeśli to ślub cywilny to tak...jeśli kościelny nie.
lola86
u nas ksiądz zgadza się na to żebyś była światkiem ale musisz podpisać papierek że po ślubie przy najbliższym bierzmowaniu ty również do niego przystąpisz . Więc ić i spytaj księdza z tej parafii
kasia8120
u nas wymagają zaświadczenia z parafii więc ksiądz widzi czy jest bierzmowanie czy nie i jest konieczne by było, jak ktoś nie mam nie może świadkować
Magdzik
Jak pisze @MiJa...
MARZENAG
z tego co wiem na swiadka nietrzeba miec bierzmowania
kasiam146
ja bralam slub 2 lata temu i o ile dobrze pamietam to od swiadkow ksiadz nie chcial bierzmowania oni przychodzili tylko w dniu slubu przed msza sie podpisac i to wszystko
margolcia85
Obok świadka urzędowego, do ważności zawieranego małżeństwa wymagana jest obecność dwóch zwykłych świadków ( kan.1108§1). Prawo Kanoniczne nie precyzuje wymogów jakie winna spełniać taka osoba. Niewątpliwie o oparciu o przepisy ogólne można stwierdzić, że ma być to osoba, która będzie w stanie potwierdzić fakt zawartego małżeństwa. Należy również zwrócić uwagę, na kryterium odpowiednich kwalifikacji moralnych, których domaga się świętość związku małżeńskiego.
To tak fachowo a najprościej to jak pisały poprzedniczki idż albo zadzwoń do Księdza w parafii w której mają brać slub Ci znajomi i zapytaj, lepiej zapytać niż potem płakac że wielki problem jest!
iwus198920
ślub brałam teraz w maju i moi świadkowie tylko mieli sie podpisać przed ślubem i nic ksiadz ich sie nie pytał o bierzmowanie
Martuska
j.w ksiadz nie pyta czy swiadek był u bierzmowania czy nie
wiola0912
u nas trzeba przyniesc ten papierek z bierzmowania i jak ktos na chrzestnych idzie tez
ADAMSKA98
na chrzest tak jest wymagane zaswiadczenie od księdza ,a na ślub nie ja bralam ślub w kośiele i ksiądz nie wymagal zaświadczeń możecie smialo iś za świadkow
ADAMSKA98
wymagany jest tylko dowod osobisty że jesteś pelnoletnia i to wszystko ,
elinka
@mimii wyglada na to, ze co parafia, to inna praktyka :) najlepiej zasiegnac jezyka w parafii, w ktorej planowany jest slub :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.