Menu

Święta w innych religiach

Bardzo lubię Boże Narodzenie. Zawsze z utęsknieniem wyczekujemy tych świąt. Są dla nas bardzo ważne. I tak właśnie się zastanawiałam jak inne religie obchodzą te święta, czy je w ogóle mają ? Np. Muzułmanie, Zielonoświątkowcy czy Świadkowie Jehowy.

lipka70
 1659  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

religia boze narodzenie święta

Odpowiedzi

lipka70
Weronia - czytalam odpowiedzi na tamto pytanie ale ono jest inne. Poza tym tylko jedna osoba opowiedziała o Litwie. A mnie interesują inne religie, które są mniej popularne niż katolicyzm.
lipka70
Ola26 - mysle ze nie bedzie to bezczelne. Przecież to normalne, że jesteśmy ciekawi świata :D Mnie też to ciekawi, czy przez ten czas mają jakieś uroczyste kolacje z rodzinami. Czy spędzają ten dzień jak każdy inny.
kasia13_archiwum
Moj maz jest muzulmaninem. Tam nie obchodzi sie bozego narodzenia.
Moi rodzice sa swiadkami Jehowy. Rowniez nie obchodza bozego narodzenia.

@ola26... majprawdopodobniej nie obchodza bo sa muzulmanami.
kasia13_archiwum
My obchodzimy jednak u nas w domu.
kasia13_archiwum
No tak jak powiedziala @nina83s... tez gotuja pyszne rzeczy, bo jakby nie bylo sa to dni wolne i spedzaja je zapraszajac sie w gronie najblizszej rodziny badz przyjaciol.
lipka70
Nina83 -a czy macie jakies święta albo takie spotkania w innym miesiącu. Czy nie obchodzicie żadnych świąt? Wielkanocy itd.
kasia13_archiwum
@lipka... swiadkowie Jehowy obchodza wylacznie jedno jedyne swieto. Jest to pamiatka smierci Jezusa Chrystusa... ktora z kolei jest 14 nissan (wg ksiezycowego kalendarza hebrajskiego) i jest to data ruchoma.
lipka70
A ja myślałam, że Świadkowie Jehowy i Muzułmanie obchodzą święta tak jak my. No widzicie i już jestem mądrzejsza bo się czegoś dowiedziałam. :D
kasia13_archiwum
A jednak nie... Co religia to inne swieta i zwyczaje... :) Muzulmanie natomiast maja inne swoje swieta...
carla1978
No właśnie interesujące to jest jak on na przykład jest Świadkiem Jehowy, a ona nie jest. Mam takich znajomych. Nie mają co prawda u siebie w domu choinki ani prezentów. Ale idą razem do teściowej i siadają do kolacji. Tylko dla niej to wyjątkowa chwila, a dla niego dzień jak każdy inny.
kasia13_archiwum
Dokladnie... :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.