Menu

Święto Niepodległości

Dziś obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, które upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów. Jakie jest wasze podejście do tego typu świąt? Czy jest to dla was tylko i wyłącznie dzień wolny od pracy, czy też zastanawiacie się czasem nad historią? Czy interesujecie się historią Polski i czy wspominacie o tego typu świętach waszym dzieciom? Czy uważacie się za patriotki czy też nie ma to dla was znaczenia? Podzielcie się swoimi przemyśleniami z innymi mamami.

Ania
 1215  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

święto niepodległości historia

Odpowiedzi

daryjka87poznan
Dla mnie swieto 11 listopada nigdy nie bylo wolne... no moze teraz bo jestem na wychowawczym. Tak zawsze musielismy isc do pracy. Z zawodu jestem cukiernikiem a w Poznaniu jest zwyczaj ze 11 listopada obchodzi sie hucznie imieniny Marcina i jednej z ulic w tym miescie własnie. Swieto te nie moze sie odbyc bez rogali marcinskich wiec cukiernicy maja co robic. Raczej nie podchodze do tego swieta Patryiotycznie.
Magdzik
Jestem patriotką, ale nie przywiązuję jakoś dużej wagi do tego święta. Bardziej mó mąż, który kocha historię i wszystko z nią związane:)
emiliab
Dla mnie 11 listopada to najważniejsze święto Państwowe. Odzzyskanie niepodległości po ponad 100 latach niewoli, bezpańtwowości i przelanej krwii jest czymś o czym nie wolno nam zapominać. Będę się starać zaszczepić w moim synku patriotę, żeby nigdy zapytany jakie dzisiaj mamy święto nie odpowiedział dzień Konstytucji 3 Maja (jak to czasami słyszymy w sondach ulicznych). Jedyne co mi się nie podoba w dzisiejszym dniu to to, że jest traktowany strasznie martyrologicznie, przecież to powinien być dzień radośnie obchodzony.
JUSTYLKA
nie świętuję świąt państwowych...ale przekazuję moim dzieciom historię Polski i wiem ze znaja ja lepiej niż niejeden licealista
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.