Menu

Święto zmarłych - Wszystkich Świętych

Jak traktujecie to święto? Jest to dla Was dodatkowy dzień wolny od pracy, czy jest to raczej jedno z ważniejszych Świąt? Spotykacie się z rodziną przy grobach Waszych krewnych, a może jest to okazja, aby wspólnie spędzić dzień z najbliższymi?

Ania
 2233  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Partnerstwo i Rodzina

Odpowiedzi

aneczka
Dla mnie tak jak dla dziewczyn o zmarlych trzeba pamietac przez caly rok a nie tylko 1 listopada i odwiedzac groby tylko tego dnia ja jak jestem w polsce to odwiedzam broby moich najblizszych.Ja ide na cmentarz zawsze jak moge w dniu urodzin lub swiat czy rocznice smierci a nie tylko 1 listopada jak robi wiekszosc ludzi ze popatrzec jaki wieniec w tym roku polozyla sasiadka ob grobu jej bliskich o tez niektore zeby skrytykowac jak kto jest ubrany.
kasia13_archiwum
Ja tak jak dziewczyny... caly rok mysle o moich bliskich zmarlych... nie tylko w ten jeden dzien...
wiec patrzac w ten sposob, dzien ten nie ma dla mnie jakiegos wyjatkowego znaczenia...
kasia13_archiwum
Aaa... no moze poza tym, ze 8 lat temu, wlasnie 1. listopada bralam slub w meczecie... z moim mezem... tzn. taki arabski slub...
renatka
Chodzimy często na cmentarz także przy okazji ładnej pogody w godzinach porannych,gdy nie ma jeszcze dużo ludzi byliśmy z synkiem spacerkiem na cmentarzu zapalić dodatkowe znicze a tak to raczej święto ,dzień wolny gdy razem z tatusiem i synkiem możemy spedzić więcej czasu ze sobą:)
patrycja21
dla mnie normalny , bo o moim Aniołku pamietam każdego dnia
Misia80
Chodzę na cmentarz nie tylko we Wszystkich Świętych ale również w zwykłe powszednie dni,przy okazji Świąt,rocznic.Jednak 1 listopada ze względu na panujacy w tym dniu nastrój zadumy,zamyslenia,wspominania tych co nie ma wśród Nas jest dla mnie świętem wyjątkowym.
Misia80
korekta:tych których nie ma wśród Nas...miałam napisać
AnnaZZ
Ja również chodzę na cmentarz z okazji różnych rocznic i świąt, ale wówczas jest to chwila dla mnie do samotnej refleksji, a w Święto Zmarłych jest typowo dniem do spotkanie się z rodziną przy grobach naszych bliskich.
Magdaryszka
A ja uwazam ze ludzie po prostu rewalizuja kto ma ladniejszy grob przystrojony i jest to dla mnie rewia mody ,w dniu Wszystkich Swietych wszyscy odwiedzajo groby ,a tak przez caly rok nie chodzo
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.