Menu

Świętujesz Halloween?

Moje Drogie, nie da się ukryć - tradycja Halloween przenika z coraz większą siłą i intensywnością do naszej polskiej kultury. Chciałam Was zapytać dzisiaj, jak Wy odnosicie się to tego zwyczaju. Za kilka dni koniec października. Świętujesz Halloween? Jeśli tak, to w jaki sposób? Jak Twoje dzieci podchodzą do tej tradycji? Wypowiedz się na temat Halloween!

Ania
 1072  18

Znajdź pytania na ten sam temat:

Czas wolny i Sport halloween

Odpowiedzi

karolcia514
nie swietuje ale zawsze dynie w srodku ze swieczuszka mamy :)
margolcia85
Nie ponieważ to święto pogańskie, a ja i moja rodzina jesteśmy praktykującymi katolikami - mój syn co prawda ma parcie na szkło i chce bo wszyscy ale ja po prostu jestem na nie! My obchodzimy 1 listopada święto zmarłych
amalka
Jeśli mały zechce w przyszłości się przebrać, to mu pozwolę :) Mnie się ta tradycja podoba.

@Margolcia a choinkę w domu masz? Święto Zmarłych i Wielkanoc obchodzisz? Zmartwię Cię ale to wszystko ma pogańskie korzenie, podobnie jak inne symbole i "święta". Poczytaj też co znaczy "parcie na szkło" :)
Magdzik
Jestem Polką i obchodzę Święto Zmarłych. A Halloween w naszym kraju źle mi się kojarzy, bo to tak jakbyśmy mieli cieszyć się i przebierać w Święto Zmarłych, co akurat jest odwrotnym do Halloween. Wymyślili!!!!
alinagj1o2
Ja też nie obchodziły halloween i nie uważam by to było święto. Dla naszej rodziny świętem jest dzień wszystkich świętych. Wytłumaczyłam dzieciom czym to się różni i sami uznali że to głupie.Jak byli w przedszkolu przebierali się bo każde dziecko musiało być,teraz mieli wybór.Ogólnie mogli ale większość klasy nie chciała,nie że rodzice tak chcieli.
amalka
Oj już tak tego Halloween nie demonizujcie :) Niegdyś chrześcijanie również chodzili od domu, do domu prosząc o poczęstunek w zamian za modlitwę za zmarłych, więc w pewien sposób próbowali "oswoić" to święto (jak wiele innych) ale widocznie się nie przyjęło. Zdecydowana większość symboli, tradycji i samych Świąt czy "świąt"- jak wspomniałam wcześniej- chrześcijanie pożyczyli z innych religii, kultur... i przerobili nieco :) Wszystkie te "pożyczki" ewoluowały na przestrzeni lat. Dla przykładu- "Dziady" pamiętacie? Jak myślicie- skąd się wzięły znicze, Święto Rękawki, stypa po pogrzebie, powiedzonko "ktoś głodny przyjdzie" gdy spadnie widelec...? Każdy naród ma swoje tradycje i należy je uszanować. Jak dla mnie nie ma w Halloween nic złego a zagorzali chrześcijanie powinni się nieco w tradycje i zwyczaje zagłębić. Naprawdę by się zdziwili :)
Magdzik
Zagorzałą chrześcijanką nie jestem:) A jak będę się chciała przebrać, to poczekam do karnawału i... Ostatków... wtedy chodzi się po domach w przebraniu i zbiera słodycze i co nie tylko:))))) To! nasza polska tradycja, a Święto Zmarłych powinien być dniem zadumy i refleksji nad swoim i nie tylko życiem - jak dla mnie to nie jest powód do "hucznego świętowania", a raczej do płaczu... w tym roku w mojej rodzinie, to nie będzie nawet "zwykłe" święto, tylko rozpacz://///
daryjka87poznan
Nie świetuje tego dnia.
emiliab
Nie obchodzimy tego dnia, to tradycyjne święto krajów anglosaskich. Kompletnie tego dnia nie rozumiem i nie przemawia do mnie w żaden sposób.
emiliab
A tak na marginesie u nas jest Dzień Wszystkich Świętych a nie Święto Zmarłych. 2 listopada jest Dzień Zadusznych.
amalka
Po przeczytaniu wypowiedzi @Emiliib przypomniała mi się pewna anegdota.. Siedzi tata "murzynek" z synkiem "murzynkiem" i zdobią swe ciała malowidłami plemiennymi. Nagle tata z poważną miną zwraca się do syna- "A czy wierz, że za wielką wodą mieszka biały lud malujący na kolorowo jajka?" :) Osobiście nie rozumiem wielu dziwacznych tradycji ale nie zagłębiam się w temat. Co kto lubi :)

@Emiliab Dzień Zaduszny, nie "Zadusznych" :)
mammma
nie, nie świętuję
amalka
OMG! Pierwotnie miało być "uwierzysz" ale wyraz obcięłam i wyszedł mi mega byk :) @wiesz oczywiście!
Magdzik
1 listopada Wszystkich Świętych, 2 listopada Dzień Zaduszny, czyli Święto Zmarłych - zazwyczaj obchodzone razem i nierozerwalnie ze sobą związane:) Niech już tak będzie:)))
natuuusia19
nie swietujemy
kaisaa4
nie ma nic przeciwko, nie obchodzę, ale też nie jest to dla mnie coś strasznego. zresztą chyba świat robi się zbyt poważny i ja wole więcej uśmiechu, więcej spotkać z ludźmi nawet na takich imprezach. wszystko co jest pozytywne u mnie jest na tak :)
malinowska
nie swiętuję. może kiedyś tak ale teraz nie;-)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.