Menu

świnka....

Pytanie do osób ktorych dzieciaczki miały swinke...

czy dzieciaki miały jakies objawy przed swinką? moja w nocy wymiotowała, bolał ja brzuszek...a w przedszkolu juz sa przypadki swinki, a dopiero co skonczyła sie ospa(krejzolka)

rozowa82
 541  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie zdrowie dziecko

Odpowiedzi

Beki
Świnka? Na pewno dzieciaczek był szczepiony na roczek MMR czy PRIORIXEM przeciw śwince, odrze, różyczce..
Ktoś jeszcze wierzy w te szczeopinki tak btw.?
rozowa82
tak byla, ale jak jest epidemia w przedszkolu to raczej jej nie ominie.... (pout)
JUSTYNA300511
u mojego synka w przedszkolu było trzy wysypy np. ospy i on nie złapał więc jeżeli twoje dziecko nie ma żadnych objawów to myślę że nie masz się czym martwić na zapas.


Objawy

Główne objawy świnki, o ile w ogóle jakieś występują, to zapalenie i bolesny obrzęk jednej lub dwóch ślinianek przyusznych, niekiedy podżuchwowych lub podjęzykowych. Ślinianki przyuszne to największe z trzech par ślinianek, znajdujące się głęboko pod kością szczękową tuż poniżej uszu. Wiele chorych dzieci nie wykazuje żadnych objawów, bądź czują się nieco gorzej niż zwykle. W poważniejszych przypadkach dziecko może skarżyć się na ból w okolicy uszu. Czasem ma trudności z otwieraniem ust oraz żuciem i połykaniem pokarmów. Pojawia się obrzęk i bolesność ślinianek po jednej lub obu stronach twarzy, co nadaje dziecku dziwny wygląd, przypominający świnkę. Śwince może towarzyszyć podwyższona temperatura (do 39º) i ból głowy. Gorączka najczęściej spada po dwóch lub trzech dniach, a obrzmienie cofa się po upływie siedmiu, dziesięciu dni. Jeśli infekcja zaatakuje tylko jeden gruczoł, drugi również zaczyna zdradzać objawy infekcji po pewnym czasie. Pacjent powraca do zdrowia przeważnie po około dziesięciu dniach.
Świnkę diagnozuje się za pomocą testu krwi, który stwierdzi (lub wykluczy) obecność przeciwciał wirusa świnki.
tymianek
Jak ja miałam świnkę, to po prostu rano wstałam z okropnym bólem w okolicach żuchwy i uszu. Dodatkowo wyczuwalny był obrzęk w tych miejscach , no i wysoka goraczka.
rozowa82
ospe juz miała... takze mamy z głowy....

dzieki za odpowiedzi(kwiatek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.