Menu

Syrop Lactulosum!!!!

Witam !!! Pytanie kieruję do mam, które miały styczność z tym syropem. W jaki sposób podawałyście go swoim dzieciom. Szczerze mówiąc pierwszy raz się spotkałam żeby syrop rozcieńczać z wodą albo sokiem. A Wy jak go podajecie na łyżeczce czy rozcieńczacie??

iwona1985
 2654  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie syrop dziecko

Odpowiedzi

mgli21
hej(kwiatek) ja mam taki syrop dla Igorka jak miał zaparcia w biało-zielonym kartoniku bo są jeszcze inne 7,5g/15ml chyba taki i wlewałam mu do butelki z mlekiem(kwiatek) i normalnie sobie pił(kwiatek)
JUSTYNA300511
ja piłam ten syropek w ciąży i niczym nie rozcieńczałam ,dostawałam go takze w szpitalu w małym kieliszku od razu do wypicia bez wody.ale to znalazłam w necie
Dawkowanie:
Doustnie, indywidualnie. Dorośli: w zaparciach - zazwyczaj 45 ml (3 łyżki stołowe) przed śniadaniem lub po 15 ml (1 łyżka stołowa) 3 razy dziennie przed posiłkami, po uzyskaniu efektu stosuje się 15 ml syropu na czczo; w encefalopatii wątrobowej - 120-180 ml na dobę w 3-4 dawkach. Dzieci: w zaparciach, początkowo: niemowlęta - 2,5 ml, dzieci do 3 lat - 5 ml, powyżej 3 lat - 5-15 ml dziennie; następnie dawkę można stopniowo zwiększać co 3 dni do uzyskania prawidłowych wypróżnień. W przypadku wystąpienia wzdęć brzucha dawkę zmniejszyć do tolerowanej przez dziecko. Zaleca się podawanie preparatu po rozcieńczeniu wodą, sokiem owocowym lub mlekiem.


wiec myślę ze możesz rozcieńczyć wodą
kasiulka1985
ja tez miałam dla synka ten syrop na zaparcia i podawałam do herbatki :)
annat
Moja corka go dostawala co dziennie 5 ml doustnie niczym nie rozcienczalam gdyz tez walcze z zatwardzeniem u niej dosc dlugo tyle ze syrop juz nie pomaga i lekarz nam przepisal specjialne proszki ktore jej podaje ten syrop nie jest najgorszy w smaku a jezeli twoje dziecko ma zatwardzenie to moze zastosuj inne srodki jak sliwki sok ze sliwek duzo jablek deserki jogurty itd .ja wyprobowalam chyba juz wszystko zatwardzenie takie jak ma moja corka to jakas masakra u nas czekolada platki czekoladowe kakao wogole odpada bo to dziala jak korek do d... pozdrawiam i powodzenia oby szybko przeszlo i zeby syrop pomogl
margolcia85
napeno jest ulotka ja podawałam go zgodnie z ulotką
renata29
dodawałam do mleka
Ania111990
Mój syn po raz pierwszy dostał ten syrop jak miał z 1,5 miesiąca bo miał straszne zaparcia nawet domowe sposoby nie pomagały. Dostawał do herbatki.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.