Menu

szczeliny dylatacyjne w mieszkaniu?

Drogie netmamy i nettatusiowie, czy kupując nowe mieszkanie mieliście problem z tzw. szczelinami dylatacyjnymi? Jak sobie wasi fachowcy z nimi poradzili i czy potem np. nie było problemów z rozsuwaniem się paneli podłogowych itd?Czekam z ogromną uwagą na Wasze odp:)(grins)

babooshka
 695  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dom i Ogród nowe mieszkanie

Odpowiedzi

Maffi
Co to są szczeliny dylatacyjne:/ ?
Maffi
Chciałam poczytać na ten temat, ale z tego co czytam niewiele rozumiem ;) W każdym razie w necie jest na ten temat sporo :P możesz poczytac ;)
Iwona1977
o to samo chcialam zapytac...?
Iwona1977
http://www.muratorplus.pl/technika/podlogi-posadzki/
dylatacje-posadzek_56883.html
Iwona1977
dylatacje-posadzek_56883.html
babooshka
"Na obiekty budowlane i ich poszczególne elementy nieustannie działają rozmaite siły będące wypadkową zmian temperatury, wilgotności i obciążeń o charakterze statycznym oraz dynamicznym. Ich wpływ powoduje w materiałach zmiany naprężeń prowadzące wprost do odkształceń linearnych i objętościowych, często nieodwracalnych. W ekstremalnych przypadkach może to powodować trwałe ich uszkodzenia oraz ryzyko eskalacji uszkodzeń na inne elementy konstrukcyjne obiektu. Dla zminimalizowania możliwości ich powstawania poszczególnym częściom budynku umożliwia się niezależną pracę statyczną. Warunek ten spełniają m.in. zaprojektowane przerwy w konstrukcji określanie mianem szczelin dylatacyjnych, zwane zwyczajowo dylatacjami (dylatacja: od łac. dilatare: rozszerzać, rozciągać).
Dylatacje wykonuje się w miejscach korzystnych ze względów konstrukcyjnych i estetycznych. Ich obecność zapobiega tworzeniu się samoistnych pęknięć, które mogłyby zaszkodzić konstrukcji lub estetycznie ją zniszczyć. Najczęściej są to podłogi i posadzki oraz duże powierzchnie, gdzie pracują większe siły napięcia."
babooshka
@ Maffi własnie nie mogłam znaleźć zbyt wielu info od użytkowników takich nowo nabytych mieszkań (z owymi szczelinami betonowymi), stąd moje pytanie;](awve)
Maffi
Ja wlaśnie też mam sie przeprowadzić, i mam nadzieje, że tam żadnych szczelin nie będzie:P
babooshka
ja wczoraj oglądałam fajne mieszkanko tylko, że były tam właśnie owe szczeliny, miałam nadzieje że ktoś podobne nabył i zmierzył się w praktyce z tym problemem (nie chodzi mi o teoretyczne info z netu)...
clyde22
Nie znam tematu za bardzo. Przed laniem posadzek u mnie w chacie chłopaki rozkładali jakąś taśmę dylatacyjną...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.