Menu

szczepienia

Kochane mamusie byłam dzisiaj z Elizką na szczepieniu ,moja córka bardzo źle znosi sam moment zastrzyku i godzinę po(strasznie płacze mimo że ma 5 lat) niestety w Polsce szczepienia są obowiązkowe...ale jestem ciekawa ile z nas-matek zastanawia się czy te szczepienia są bezpieczne dla naszych dzieci..ponieważ znalazłam wiele stron w internecie na których między innymi czytam:,,Gdy niedawno ukazała się książka Iana Sinclaira „Szczepienia – ukrywane fakty”, na forach internetowych zawrzało. W książce można przeczytać mrożące krew w żyłach opowieści o skutkach, jakie może wywołać u dzieci zwykła szczepionka – choroby metaboliczne, autyzm, zatrucie organizmu rtęcią.
– U mojego najstarszego syna, u którego stwierdzono autyzm, od szczepienia szczepionką MMRII (odra, świnka, różyczka) – ciągle coś było nie tak – opowiada Dorota z Łodzi, matka trojga dzieci. U jej syna stwierdzono zanieczyszczenie rtęcią, opóźnienie rozwoju, lawinowy spadek odporności. – Kto zwróci mojemu dziecku zdrowy mózg, kto cofnie upośledzenie umysłowe, kto odda zdrowe jelita? – pyta Dorota. Pani Dorota wzięła sprawy we własne ręce. Kolejnego syna zaszczepiła przeciwko odrze, śwince i różyczce dopiero w wieku 3 lat, a najmłodszą córeczkę zaczęła szczepić dopiero wtedy kiedy ta miała ponad rok.
Kontakt ze szczepionkami zaczyna się już w chwilę po urodzeniu – obowiązkową szczepionkę przeciw żółtaczce i gruźlicy dziecko otrzymuje w pierwszej dobie życia. Zanim skończy 17 lat, powinno poddać się szczepieniu ok. 16 razy.
– Każde szczepienie jest radykalną interwencją w kształtujący się system immunologiczny dziecka. To wstrząs – tak naprawdę nie wiadomo, jakie będzie miał skutki za kilka lat – mówi chcący zachować anonimowość lekarz. "
Co Wy kochane mamusie o tym myślicie?

izabela84
 970  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie szczepienia obowiązkowe

Odpowiedzi

PatrycjaM
Zgadzam sie z tobą! Jestem przeciwniczką szczepień,to marketing i matczyny strach ze co jak dziecko zachoruje...! Te obowiązkowe opóżniam do bezpiecznego okresu mojego dziecka. Nigdy nie ide w czasie jakielkolwiek osłabienia dziecka(choroba) i w czasie pełni(aktywnosc pasozytów). Mój syn kazde szczepienie bez jakiejkolwiek reakcji oczywiscie negatywnej. (awve)
Edytka85
Nie ma już obowiązkowych szczepień, trzeba się tylko liczyć z szykanowaniem przez przychodnie i sprawdzający je sanepid, nie musowo szczepić!
neti84
ja już kiedyś czytałam na temat szczepionek i o skutkach i zawsze jak szłam na szczepienie z moją córcią to siedziała mi myśl w głowie aby nic się po nich nie działo
milcia22
wiem, ze mogą wystąpić skutki uboczne po każdej szczepionce, ale są szczepienia obowiązkowe w naszym kraju, ja byłam szczepiona na wszystkie i nic mi nie jest, ale jak będzie w przypadku moich dzieci-nie wiem. Dopóki nie miałam dostępu do info na ten temat wierzyłam, że one są potrzebne, ale teraz już sama nie wiem.
Achcha
Czytałam to co napisała dr. Majewska o szczepionkach i włos mi się jeżył z każdym następnym przeczytanym zdaniem. Lobby szczepionkowe rządzi globem.
http://marucha.wordpress.com/2009/10/30/list-prof-marii-doroty-majewskiej-w-sprawie-szczepionek/
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.