Menu

szczepienie

witajcie dziewczyny(kwiatek) chciałam się Was zapytać czy szczepiłyście swoje dzieci tą szczepionką po 12 miesiącu tj odra+różyczka+świnka ? czy ta szczepionka jest obowiązkowa? znalazłam w necie wypowiedź jednej z mam cyt "...W prasie medycznej, niestety nie polskiej, były opisane przypadki autyzmu u dzieci po szczepionkach skojarzonych. U nas to sprzedają, bo traktują nas jak kraj III świata i robią na nas eksperymenty.
Mój syn po tej szczepionce na rok przestał mówić i zachowywał się dziwnie. Jakoś z tego wyszedł, nie bez pomocy, ale pewne dziwne zachowania nadal mu zostały.Broń was Bóg przed tymi szczepionkami!!! "
Co o tym sądzicie?

kasiulka1985
 906  15

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat szczepienie

Odpowiedzi

MaLaCzarna
Ja szczepiłam i drugi raz bym się nie zawahała!
clyde22
I my szczepiliśmy i byśmy powtórzyli...
Zdania na temat j.w. są bardzo podzielone. Nie da się jednoznacznie powiedzieć, że tak jest.
aangelek21
Szczepiłam szczepionką 3w1 (tzw. skojarzoną) i nic dziwnego nie zaobserwowałam w zmianie u mojego dziecka.
Nula139
Szczepiliśmy.
agnese32
ja to samo slyszalam i przekladam od msc i niechce szczepic na to (kwiatek)
maja1482
szczepiłam i również będę szczepić... co do tego, że ta szczepionka wywołuje autyzm, to też o tym słyszałam, ale potwierdzenia 100% ze strony medycyny na to nie ma...
jolla30
nigdy nie szczepiłam skojarzonymi szczepionkami,tym bardziej ,że duzo czytałam o nich i skutkach ubocznych..nie każde dziecko zachoruje ale wolałam nie ryzykować..
tymianek
szczepiłam, dodatkowo zaszczepiłam jeszcze przy tym szczepieniu na ospę
234olenka
ja tez szczepiłam,a bałam się.....ale nie potrzebie żadnych skutków ubocznych nie zauważyłam u mojego synka:*
korek221
niestety zaszczepiłam tą szczepionką(MMRII) - mój synek po tym świństwie doznał paraliżu obu dłoni,wstrząsu anafilaktycznego a po 6 miesiącach od szczepienia tym świństwem "zarobił"autyzm(placze)(placze)(placze)
teraz po 5 latach terapii 5 dni w tygodniu jest już na tyle"uczłowieczony", że jest nadzieja na to ,że w przyszłości będzie jako tako funkcjonował w społeczeństwie ale całkowicie zdrowy niestety nigdy nie będzie...(pout)
daryjka87poznan
Szczepiłam.
Ewa0528
szczepiłam ,synkowi nic nie jest ale nie wiem czy szczepiłabym jeszcze raz szczepionką MMRII wtedy nie czytałam na ten temat, nic nie wiedziałam teraz juz wiem .
monka21m
szczepie zwyklymi
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.