Menu

Szczepienie na ospę.

Cześć czy szczepiłyście swoje dzieci na ospę. Ja własnie jutro mam zamiar syna zaszczepić bo poszedł do przedszkola i nie chce żeby sie zaraził. Jak wasze dzieci tolerowały szczepionkę. Czy miały po niej jakieś niepożądane objawy?

Edit
 919  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie zdrowie ospa dziecko choroby

Odpowiedzi

Edit
No własnie niektórzy łagodnie przechodzą. Ale chcę zaszczepić bo boję się że Damian może wcale nie przechodzić łagodnie i jeszcze mu blizny zostaną.
Ju25lka
Jest wiele sprzecznych zdań na temat tego szczepienia - nam lekarz powiedział, że lepiej ją przejść, bo wtedy już się jest uodpornionym na całe życie... Więc nie szczepię.
Maria25
Nie szczepiliśmy Martynki, jednak gdy pójdzie do przedszkola popytam naszego lekarza czy to konieczne. Sama chorowałam na ospę, dzieci bardzo dobrze ją przechodzą.
kasia13_archiwum
Wiec to jest tak.
Moja Yasmina byla szczepiona i jednak zachorowala na ospe.
Fatima nie byla szczepiona i tez zachorowala. Nawet 2 razy (1. raz tylko kilka pecherzykow, 2. makabra, na calym ciele i z goraczka).
Yasmina pomimo, ze rowniez zachorowala, to dzieki szczepionce przeszla to bardzo latwo. Gdyby nie, ze w tym czasie Fatima chorowala i Yasmina te 2 czy 3 pecherzyki miala to tez bym sie nie domyslila.
Fatima siedziala w domu niecale 2 tygodnie. Po tygodniu lekarz nawet pozwolil jej wrocic do przedszkola, ale mysmy ja tak z ostroznosci jeszcze te pare dni zostawili.
Gdybym mialam jeszcze raz wybierac to zaszczepilabym rowniez starsza. Nie szczepilam, bo bylam przekonana, ze jak raz przeszla to juz nie zlapie...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.