Menu

szczepienie na rotawirusy

witam!chce mojego synka zaszczepic na rotawirusy,bo za rok pójdzie do żłobka.szczepinie to jest płatne,ale czy wszędzie ono kosztuje tyle samo?bo u mnie jest to koszt 700zł-dwie dawki,wspomne,że za szczepienia obowiązkowe także placę(70 lub130 lub 180zł).na co jeszcze warto zaszczepic dziecko przed pójściem do żłobka?

magdatomczyk
 1650  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

rotawirusy szczepienie

Odpowiedzi

Mandarinios
PNEUMOKOKI!!!!
KlaudynaK
na rota szczepi sie do 6 miesiecy. podobno jeszcze pneumokoki sie szczepi ale nie jestem pewna. na rota warto jak ma isc do zlobka. Platne a i owszem tylko czasem roznie, ale te różnice są minimalne w każdej przychodni... u mnie w przychodni za podstawowe sie nie placi, znaczy za 3 ukucia nic, za 2 110zl a za jedno 180zl. rota wychodzi podobnie jak u Ciebie ale nie szczepilam, nie zamierzalam oddawac Stasia do zlobka wtedy, a teraz nie mam szans.
KlaudynaK
o @Mandarinios napisała pneumokoki, tak myślałam, lekarz mi coś wspominała ale to było ponad rok temu i nie byłam pewna. Jest większe ryzyko podobno jak dziecko idzie do żłobka, a jak skończy półtora roku to dodatkowo na ospę.
Mandarinios
wart jeszcze na WZW A niestety cholernie łatwo się tym zarazić
zosiafia
Ja płacę 300 zł za jedną dawkę doustną. I zaszczepiłam jeszcze na pneumokoki, bo były wskazania do szczepienia.
darklina
hej dziewczyny! pytałam u nas kilku lek, wszyscy (3!) potwierdzili ze szczepienie doustne na rota-wirusa jest zbędne. te szczepionki to tylko placebo. Jak dziecko ma dostać rota-wirusa to go nawet po szczepionce dostanie. chciałam małą zastrzepic a tu każdy pediatra nie! Pneumokoki i meningokoki tak.
magdatomczyk
to mnie zaskoczyłaś darklina.ja juz jestm umówiona na szczepienie na rota...i nie wiem czy w takim razie odwołać i zapisać sie na Pneumokoki i meningokoki.sama nie wiem:-(a te z kolei kosztuja podobnie?i ile jest dawek?
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.