Menu

Szczepienie przeciw ospie wietrznej

Czy szczepiłyście swoje dzieciaki przeciwko ospie wietrznej? Ja starszą córkę zaszczepiłam, jak miała dwa latka, teraz mam dylemat, czy zaszczepić też młodszą.

kasiab
 771  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

ospa dziecko szczepionka

Odpowiedzi

krasna1
ja mam zamiar zaszczepić młodszą bo starszą nie zdążyłam,
ale to z powodu ospy ale z powodu półpaśca...
krasna1
ale to nie z powodu ospy ale z powodu półpaśca
sheryl
tak, zaszczepiłam.
Mandarinios
Ja jakoś nie mam przekonania do tego typu szczepionek... Mam wrażenie, że to jest tylko kolejny pretekst do wyciągnięcia kasy przez koncerny farmaceutyczne.... kolejna mega kampania jaka to ospa wietrzna jest szkodliwa i jakie to może mieć konsekwencje.... owszem może mieć jak każda choroba... powikłaniem po zwykłej grypie może być zawał serca czy śmierć.... ale są to powikłania rzadkie.... organizmy ładuje się teraz każdym świństwem niby zapobiegawczo, a potem pełno dzieciaków ma na wszystko alergie, co chwila coś łapie, bo nie walczy się o to, aby organizm sam się uodparniał na choroby tylko się go wiecznie wspomaga niszcząc w ten sposób naturalne mechanizmy obrony.... Tak samo ze szczepionką na rotawirusy, pierwotna reklama telewizyjna została zmieniona ponieważ sens jej treści był następujący- szczepiąc dziecko tą szczepionką jesteś rodzicem mądrym, odpowiedzialnym i kochasz dziecko, a nie szczepiąc skazujesz je na biegunkę i odwodnienie, a nawet śmierć.... Reklama została zmieniona, ale ziarenko zostało zasiane... Szkoda tylko, że nikt nie mówi o tym, że szczepów wirusów rota jest kilkadziesiąt rodzajów, a szczepionka chorni przed jednym ew. kilkoma więc zaszczepienie dziecka nie uchroni go przed zakażeniem tymi wirusami nie mówiąc o tym, że tak ciężki przebieg z odowodnieniem dziecka i hospitalizacją jest również rzadko ... a niestety skutki niepożądane po tych szczepionkach miało wiele dzieci i trwały dużo dłużej niż sam przebieg wirusówki....


Trochę się rozpisałam i mam nadzieję, że mi wybaczycie :)
Ja sobie podarowałam szczepionkę na rotawirusy, na ospę.... jedyne na co zaszczepię to na pneumokoki, ale dopiero jak Kuba będzie szedł do przedszkola, bo pneumokoki "siedzą" głównie w takich miejscach jak szkoły, przedszkola, żłobki czy inne gęsto zaludnione miejsca pracy itp... i zastanawiam się nad zaszczepieniem na WZW A, choć zarażenie się tym typem wirusa jest bardzo często i o nie nie trudno - wystarczą brudne sztućce, dawanie gryza itp to jednak jest łatwo uleczalny więc się waham.... to tyle :)
Edit
Ja szczepiłam zanim poszedł do przedszkola. Na razie nie zachorował ale jeśli zachoruje to mam nadzieję że przynajmniej łagodnie przejdzie chorobę.
ja80
Nie szczepiłam, tej wiosny obie przeszły ospę.
Nawet nie przyszło mi to do głowy.
emiliab
Jeżeli to nie jest szczepienie obowiązkowe to nie zamierzam szczepić.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.