Menu

Szczepiłaś się przed zajściem w ciążę?

Wielu lekarzy i specjalistów twierdzi, że jednym z elementów dobrego przygotowania się do ciąży jest wykonanie odpowiednich szczepień ochronnych. Zaleca się między innymi szczepienia przeciwko żółtaczce i grypie, o których trzeba pomyśleć przynajmniej na pół roku przed planowanym zajściem w ciążę. A jak to było u Ciebie? Wykonywałaś dodatkowe szczepienia przed zajściem w ciążę?

NetMamaTeam Team
 794  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Planowanie dziecka Zdrowie ciąża szczepienia

Odpowiedzi

Nena
Nie szczepilam sie dodatkowo bo przeciwko grypie nigdy nie szczepilam sie- jakoś ta szczepionka do mnie nie przemawia- a przeciwko żółtaczce szczepiona bylam juz jakiś czas temu więc nie potrzebowalam.
LaMandragora
Jestem antyszczepionkowa, wiec odpowiedz nasuwa sie sama.
Beatka2010
nie,nie szczepiłam się
amalka
Bardzo skrupulatnie przygotowywałam się do ciąży. W moim przypadku było to nieodzowne. Było ponad rok z kwasem foliowym, częste badania krwi (odstawiłam chemię i inne leki, więc trzeba było kontrolować ich poziom; krew musiała być "czysta"), robiłam rezonans magnetyczny, odżywiałam się niezwykle zdrowo (co- nie wiedzieć czemu- dla niektórych było dziwaczne), wykonałam badania na toksoplazmozę (miałam kicię) i masę, masę innych... Krzysio był skrupulatnie zaplanowany, w porozumieniu z lekarzami prowadzącymi. Na żółtaczkę szczepiłam się dopiero, gdy robiono mi "robotyczne" nogi. Taki wymóg- chciał czy nie chciał.
halina21
do pierwszej ciąży chcieliśmy się dobrze przygotować oboje z mężem więc zrobiliśmy badania krwi ,zaszczepiłam się na WZW typ B i brałam kwas foliowy no i zdrowszy tryb życia prowadziliśmy potem już się nie szczepiłam bo chroni kilka lat więc jak zaczęliśmy myśleć o drugim maluszku po prostu zaczęłam brać kwas foliowy i zrobiłam badania a tryb życia stale staramy się utrzymywać zdrowy :)
irekzboralski
nie szczepiłam się na nic przed zajściem w ciążę a dziecko szczepię tylko obowiązkowymi szczepionkami
natka86
nie szczepiłam się również.
Justyna14
Nie szczepilam sie. Dziecko szczepie obowiazkowymi szczepionkami
mammma
nie szczepiłam się na nic. sprawdziłam tylko poziom przeciwciał na różyczkę, bo jeszcze na nią nie chorowałam. był w normie.
LaMandragora
Geodzie... no a co? Nie szczepilas sie przed ciaza? No wiesz... (zlosc)


Ja chyba pomysle normalnie nad tym i sie zaszczepie. Troje dzieci to juz patologia... niech mi sie jeszcze jakis plodny dawca nasienia trafi i calkiem do lasu sie wyniose... (diabel)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.