Menu

Szczepionka

Dziewczyny mam mętlik w głowie.Nie wiem co robić? Szczepić czy nie szczepić? Chodzi mi o tą szczepionkę :odra,świnka,różyczka. Która bezpieczniejsza MMR II czy Priorix? Z jednej strony Priorix jest słabsza ale konserwowana rtęcią,A po MMR II -autyzm i inne. Jak lepiej? Wiem,że jaką decyzję nie podejmę to podejmę również ryzyko.Gdy nie zaszczepię i mała zachoruje to będę miała wyrzuty sumienia.Zaszczepię,coś się stanie to też sobie nie wybaczę. Jak podjąć mniejsze ryzyko? W internecie znalazłam coś takiego:
http://www.dzieci.org.pl/cgi/forum/ikonboard.cgi?act=ST;f=12;t=4739;&#top

Czy szczepiłaś lub będziesz?

sweetnessa27
 1313  17

Znajdź pytania na ten sam temat:

dziecko szczepionka

Odpowiedzi

krasna1
moja Wika 8 lat temu była szczepiona PRIORIX-em
patrycja21
ja nie szczepiłąm ale sie zastanowie, a kiedy mozna dziekco zaszczepic , bez wzgledu na wiek
domiska
nie tym odpowiednikiem jakim sie szczepi w polsce
sweetnessa27
"Wtedy w skwarze - upale - zaszczepilam dziecko pojedyncza odra.
Dziecko po tygodniu zachorowalo na "dziwna " chorobe- nic jej nie bylo - tylko goraczka 40 C i NIC jej nie obnizalo .
Po tygodniu - z trudem obnizona goraczka ustala - ale dziecko nie spojrzalo sie na mnie juz !
Nie poznalo mnie!
Dzieciak zaczal sie wspinac , ganiac na oslep , piszczec( mowila juz kilka slow) przestala slyszec wolanie , nie skupila na niczym wzroku , zaczela biegunkowac , chodzic na palcach , plakac jak zakladalam buty , czesalam etc.
Ale co?? Pol roku pozniej dostala wysypki- ale na 1/2 ciala - lekarz stwierdzila ODRE! Ja bylam w szoku- w koncu na to szczepilam .
Organizm probowala "wyrzucic" odre- ale ja nie rozumialam co sie dzieje .
Potem bylo zapalenie ucha - staszne , z wysiekami krwi i ropy ...a potem autyzm! "

to jest cytat z wypowiedzi ze strony co podałam....pojedyncze szczepionki też nie są bezpieczne(pout)
bako
ja nie wiem szczepiłam tym co posiadali w przychodni
Mysiaa
ja szczepiłam PRIORIXEM
Achcha
ja starszego szczepiłam pojedynczą - nie mogę odczytać nazwy - coś na R; a mlodszego jeszcze nie i się troszkę boję!
sweetnessa27
Tak,są obowiązkowe...Czytałam gdzieś artykuł z grudnia że miała wejść ustawa żeby nie karać rodziców tych co dzieci nie szczepią....

JA NIE WIEM CO ROBIĆ!!(placze)
Mysiaa
porozmawiaj z lekarzem,albo jakąś znajomą,która szczepiła dziecko którąś z tych szczepionek.I przestań czytać takie rzeczy bo nerwicy się nabawisz(kwiatek)
sweetnessa27
Dziewczyny wolę czytać wypowiedzi namacalne mam które to przeżyły i nadal przeżywają niż jakieś bezsensowne artykuły w których bronią się jak mogą....

Ja nie wierzę że jest to zbieg okoliczności...
Zana
jakby szczepionka rzeczywiście powodowała autyzm to biorąc pod uwage, że jest stosowana prawie we wszystkich krajach już od nastu lat to zapewne co drugie dziecko chorowałoby na autyzm.

Poza tym jak nie zaszczepimy i mały zachoruje na odrę to co wtedy? Owszem może ją przejść bez powikłań ale również powikłania po odrze to m.in. uszkodzenie mózgu.

Gdyby szczepionka była zła to by ją wycofali .. może nie u Nas ale w stanach, w krajach bardziej rozwiniętych -a tak nie jest
= A poza tym jakie mamy dowody, że dziecko które rzekomo zachorowało na autyzm po podaniu szczepionki, nie zachorowałoby gdyby jej nie dostało?


.. szczepić czy nie szczepić. Uważam, że dzieci które sa chore na autyzm niby po szczepiące wczesniej czy później i tak by zachorowały.
Poza tym uważam, że matki które nie szczepią swoich dzieci nie tylko narażają swoje pociechy ale również wszystkie dookoła..

tyle ode mnie :-)
Zana
a i jeszcze ....czy to właśnie nie po 1-wszym roku pojawiają się pierwsze ewentualne objawy autyzmu??? ...teroretycznie kazda matka której dziecko ma autyzm wykryty w 2-gim roku moze zwalić na tą szczepionke ... a pozniej właśnie tak powstają te fora ....
babooshka
zgadzam się z Zaną (a szczepiłam priorixem)(klaszcze)
patusia06
Zana (klaszcze)(klaszcze)(klaszcze) popieram!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.