Menu

szczepionka na grypę

czesc Dziewczyny, ostatnio mój synek zaczął chodzić do przedszkola i zaczęły sie infekcje bakteryjne. Był tylko 12 dni w przedszkolu. Lekarz polecił szczepionkę na grypę. Czy któraś z was też szczepiła tak małe dziecko ta szczepionką? Nie wiem co zrobić.Nie wiem czy to w ogóle pomoże..

agnesse81
 498  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie szczepionka

Odpowiedzi

aKajka
Mój mąż się zaszczepił. Mamy możliwość zaszczepić dzieci, ale ja kiedyś czytałam, ze szczepionka jest na szczepy z poprzednich sezonów, a wirus grypy tak szybko mutuje, że zwykle nie chroni przed chorobą. No ale mąż się szczepi, nie choruje, albo łagodniej przechodzi.
ja jednak jestem przeciwna szczepionkom, wolę, żeby moi nabywali odporności w sposób bardziej naturalny.
Tylko - ja siedzę w domu, więc mogę sobie pozwolić na zostawanie z chorymi dziećmi. Przy łączeniu z pracą myślę, że byłoby to jednak spore utrudnienie.
Ada3610
moja mama i koleżanka męża z pracy o mało co nie umarły od tej szczepionki. My się nie szczepimy od grypy i syna też nie szczepie
agnesse81
no to chyba nie ma się nad czym zastanawiać...dzieki
mammma
ja sama często zapadam na infekcje bakteryjne: zatoki albo oskrzela, prawdziwej grypy nie miałam nigdy w życiu. i chociaż sama choruję sporo, nie zaszczepiłabym się na grypę, bo też tweirdzę, że infekcje bakteryjne a wirusowe to zupełnie co innego. lekarz także nigdy nie polecał mi takiej szczepionki.
jagoda30
gdyby ona faktycznie działała szczepienie było by obowiązkowe i nie było by zachorowań. Szczepionka działa na zbadane już mutacje,a grypa mutuje cały czas więc raczej wywalenie pieniędzy.
renata29
Infekcje bakteryjne i grypa to zupełnie co innego więc taka szczepionka na pewno nie pomoże.
Kordelia
Daruj sobie to szczepienie!
emiliab
U nas nie ma żadnych szczepień przeciw grypie. Jak mąż się szczepił w pracy to przez cały czas chodził przeziębiony.
karolincia
Czy jest jakaś jedna chociaż pochlebna opinia dla tej szczepionki? czy takiej tu nie znajdę raczej
agucha44444
Moj maz sie sczepi od 12 lat po tym jak lezal dwa tygodnie plackiem chory,od tej pory nie choruje tak powaznie, owszem przeziebienie go lapie bo na to nie ma szczepionki wiec mysle,ze jak najbardziej u niego sie sprawdza jednak nie wszyscy dobrze ja znosza.w De dzieci na to nie szczepia
Krysia123
ja się szczepiłam, mąż się szczepił, dziecko też szczepiliśmy (po raz pierwszy w tym roku). czytałam różne rzeczy, najwięcej dowiedziałam się z: http://pogromcymitowmedycznych.pl/myth/, zaufałam do tego lekarce. póki co jest dobrze i wątpię, żeby było źle.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.