Menu

szczepionka normalna/skojarzona ..

kupujecie waszym maluchą szczepionki skojarzone czy dostają normalne czyli parę wkuć (najczęściej 3) ? wczoraj byłam z małą i dostała 3 zastrzyki bo nawet nie byłam przygotowana na skojarzoną z racji,że poszłam tam z tymi krostkami a że za tydziem miałam się zgłosić to od razu wczoraj ją zastrzepili... nawet jak bym wiedziałam,że to się odbędzie to nie wiem czy zdecydowała bym się na tą skojarzoną bo z kasą krucho .. 120zł niby wiele nie jest,jednak na ponad pół miesiąca na pieluchy starczy ..stary kasy nie dał jeszcze więc szału nie ma,ale myślałam że serce mi pękne jak tak płakała (pout) .. nie wiem czy pozwolić na to żeby na kolejnych ją też tak kuli czy jakoś zrobić tak żeby było na skojarzone .. a jak u was jest ? jak szczepiłyście ?

Nicoletta
 3236  46

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie szczepionka skojarzona szczepionka

Odpowiedzi

basia198711
ja szczepiłam normalnymi ale mój synuś dobrze je znosił, raz tylko płakał ale to dlatego że go obudziły do szczepienia ale i tak szybko można było go uspokoić
basia198711
nie jestem pewna czy po pierwszej turze normalnej szczepionki możesz je zamienić na skojarzone........
StepByStep
może.... ja tak miałam... chciałam od początku szczepić skojarzonymi i jak przyszło co do czego to w ośrodku szczep. zabrakło(wow)(wow)(wow) i był szczepiony normalnie.

Tłumaczyły mi, że następną turę mogę zrobić ze skojarzonej, ale my już do końca na normalnych jechaliśmy... chwila moment i po bólu
Mandarinios
jeśli zdecydowałaś się na jeden rodzaj szczepionki to nie możesz już go zmienić tzn jeśli była standardowa to takimi musisz szczepić do końca i na odwrót...

możesz poprosić pediatrę o wypisanie recepty na maść Emla, która znieczula miejsce przed wkłuciem ale musisz wtedy dokładnie ustalić z pielęgnirką przed szczepieniem, gdzie będzie miejsce wkłucia. Poza tym możesz łagodzić skutki szczepienia nakładając na miejsce po szczepieniu np. Altacet w żelu....

Poza tym pamiętaj, że nawet jeśli zdecydowałabyś się na szczepienie szczepionką skojarzoną to nie masz pewności, że mała znosiłaby ją lepiej....
Nicoletta
po normalnej mogę .. nie mogę zmienić z skojarzonych,później na normalne ..
Nicoletta
z tego co ja wiem to z normalnej na skojarzoną można przejśc..
nie można na odwrót .. nawet było tak u mojej przyjaciółki ..
Mandarinios
no mi mówiono, że się nie powinno zarówno w jedną jak i w drugą stronę...
StepByStep
@Mandarinios mi też mówili, że z normalnej na skojarzoną mogę przejść... ale tylko po pierwszym szczep.
Nicoletta
maśc = dobra rzecz ...
powiem tak generalnie (jeśli chodzi o wczorajsze szczepienie) najgorsze co było to ten płacz .. wiadomo po chwili ustał,ale pierwszy raz widziałam jak mała tak łzy urania więc (pout) .. gorączki nie miała... od momentu jak minoł ból to było ok ... nic się nie działo ..
Nicoletta
urania ?

nie wiem czy jest w ogóle takie słowo,ale wiecie o co chodziło (grins)
Kordelia
Ja szczepiłam normalnymi, ale synek dobrze je znosił:)
Zana
skojarzone ...
Nicoletta
a tą maścią Emla można posmarować chwilke przed szczepieniem czy trzeba ileś tam czasu żeby zadziałała ? orientujesz się może mandarynka ?
Maryla
ja mojego malego szczepie platnymi szczepionkami 5 w jednym:)
Nicoletta
a właśnie bo są te 5 in 1 .. i ...6 in 1
po ile są u was te a po ile te ???
Nicoletta
u nas nazywają to programem na piątek i na szóstkę :P
myszka838383
mój mały dostał 4 na raz..w obie nóżki i obie rączki. Lekarka powiedziała że dziecko nie tyle płacze z bólu tylko denerwuje się że jest mocno przytrzymywane i nie może się poruszyć. Godzinę przed szczepieniem można podać dziecku środek przeciwbólowy w czopku lub w syropie, lub czopek Viburcol.
nikordia
ja wybrałam szczepionki skojarzone(160zł jedna),ale nie żałuje ,bo jak ja widziałam jak Albert płakał po jednym ukłuciu to popłakałam się razem z nim .jakby miał mieć trzy ukłucia to chyba bym tego nie zniosła.
Magdzik
Wiemy o co chodzi @Nicoletta... ronić łzy(grins)
A co do pytania, to ja od początku szczepiłam szczepionką skojarzoną, żeby nie narażać małej na wielki ból.
I tak jak piszą dziewczyny, muszę już do końca tak szczepić małą... Nie można ze skojarzonej szczepionki przejść na normalną, za to odwrotnie można...(grins)
nikordia
my wybraliśmy szczepionkę infanrix hexa .na bezpłatnych szczepieniach do wieku 18miesięcy dziecko ma 13 wkłuć ,a przy hexa tylko 4.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.