Menu

szczepionki

moje drogie jutro ide ze swoją niunią na szczepienie i słyszalam coś na temat płatnych szczepionek tych 3 w 1 co wy o tym myślicie bo nie wiem czy to jest tylko naciąganie na kase i szczepić normalnie czy co prosze pomóżcie

ewus Mamusia
 789  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

szczepionka

Odpowiedzi

Mandarinios Mamusia
Ja szczepiłam standardowymi szczepionkami i nie narzekam...Kubuś też dobrze zniósł... Poza tym jeśli się zdecydujesz na jeden rodzaj szczepionek to musisz już takimi szczepić dziecko tzn. Jeśli zdecydujesz się na szczepionki skojarzone to nie możesz potem szczepić bezpłatnymi i na odwrót.
agnieszka79 Mamusia
ja kupuję szczepionki bo wtedy dziecko dostaje jedno ukłucie a nie trzy i tak nie cierpi,przy pierwszej córce nie kupiłam pierwszej szczepionki bo każdy mi mówił że jego dziecko nie płakało,tylko podczas ukłucia i posłuchałam,ale moja cierpiała i to bardzo,a ja razem z nią,nóżka jej cała spuchła i nie mogła nią ruszac,dopiero po czopku jej ulżyło i już następne jej wykupowałam i teraz przy drugiej córeczce kupuję od pierwszej,także ja polecam te płatne
JUSTYLKA Mamusia
szczepiłam 5 w jednym koszt 180 zł
irekzboralski ExpertMama
ja szczepiłam 3 w 1 i koszt też około 130 zł
Mandarinios Mamusia
@edyta3431 niestety takie są polskie realia w wielu krajach Unii te szczepionki skojarzone są refundowane...
Punia Mamusia
ja mojego małego zaszczepiłam pentaximem czyli skojarzoną -u nas koszt to 100zł i mają je w przychodni bo wielu rodziców szczepi.mój mały miał pierwsze szczepienie więc pytałam pediatrę czym się różnią szczepionki poza ilościami ukłuć i mi udzielił inf, że pentaxim dla wcześniaków czy dzieci z problemami neurologicznymi jest bezpieczniejszy(chodziło o szczepy krztuścia, który jest odpowiedzialny za ewentualne powikłania przy 1 szczepieniu).powiedział też to co napisała mandarinios czyli jeśli pentaxim to już do końca.
pozdrawiam
mool Mamusia
Ja szczepiłam zwykłymi oboje dzieci i nic im się niedziało.Moje zdanie jest takie że jeśli nie ma wskazań do szczepienia szczep. skojarzoną to można szczepic zwykłymi.
Madzik8889 Mamusia
Ja szczepiłam zwykłymi i córka dobrze znosiła...Musisz pamiętać że jak się zdecydujsz na te szczepionki 3w1 to później takie już musisz kupywać....więc przxemyśl to i podejmij decyzje, a pozatym takich szczepień ile masz??5?? Dziecku nic nie będzie popłacze chwile i po wszystkim:)
Runka SuperMama
ja szczepie tymi zwyklymi szczepionkami i nie mamy problemu z objawami po szczepieniu. za dwa tygodnie idziemy na kolejne szczepienie to dla 13 miesiecznych dzieci i mam nadzieje ze bedzie dobrze
mammma Mamcia
ja szczepiłam szczepionkami na NFZ. przeżyłyśmy.
cath4 Mamusia
Ja sczepiłam 3w1 tak jak mówiła Punia, ze względu na wcześniactwo i mój przyjaciel pediatra też je polecał, mniej stresu, bólu i powikłań. A różnica jest taka w ciągu 24 m-cy na NFZ masz 19 wkłuć, 3w1 masz 12, a 5w1 10.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.