Menu

szczepionki

No dobrze, a jakie są koszty takich szczepionek ? Na meningokoki i pneumokoki????

mamaFilipka
 1154  30

Odpowiedzi

Agula80
a czemu chcesz szczepić na to ? od wielu lat istnieją te 'zarazki' i ludzie dają sobie radę, jak już szzcepić to dojrzały organizm dziecka a nie maluchów, jak nam wmawiają ... bzdury z tymi szzcepieniami wymyślają ;/
asqa
Z tego co pamięta meningokoki 1 x 150 zł, pneumokoki 3 x 300 zł.
Basia88r
ja czytałam, że pneumokoki ok 270złx4
domiska
Agula80-popieram
mamaFilipka
ja pytałam o cenę szczepionek a nie o Twoje zdanie Agula80.
Basia88r
tylko im dziecko starsze tym mniej dawek się dostaje... Dla rocznego dziecka to już chyba tylko jedna dawka jest
ja80
Cena całego cyklu zależy od tego jak małe dziecko szczepisz. Ja szczepiłam na pneumokoki od 6 tygodnia i wtedy moja córka wymagała 4 dawek. Cena jednej to od 270 do 300 zł.
Agula80
mamaFIlipka, umiem czytać, ale grzecznie spytałam również, cena szcepionek różni się nawet do 20 zł trzeba połazić po aptekach najlepiej, a ceny to tak jak wyżej, zdecydowanie za drogo, np na pneumokoki lepiej dac jedną sczepionkę dwulatkowi a nie 3 niemowlakowi...(kwiatek) nie gniewaj się nie chciałąm Cię urazić
Agula80
a tak na marginesie, wiesz co zawierają takie szczepionki oprócz tego co powinno być ;/ niestety silne toksyny DNA ludzkie i nie tylko, i wiele wiele innych.......
ja80
@Agula to co maja zrobić rodzice gdy maja wiecej niż jedno dziecko i starsze uczeszcza do przedszkola. Odizolaować sie ich nie da.
Ja jestem wyrodna matka i szczepiłam młodsza dodatkowo już od 6 tygodnia życia. jest zdrowym normalnym świetnie rozwijającym sie dzieckiem. I gwarantuje Ci ze nie am w sobie obcego DNA.
Agula80
ja80 a jak i zagwarantujesz ? znasz skłąd szzcepionki ?
co do reszty, to nie jestem aż taką wredną zeby nie szczepic wogle dzieci, ale uważam że nie jestesmy jako rodzice dobrze poinformowani, powiedziałam co wiem i tyle, reszta to już nie moja decyzja, ale dzieki takiej wiedzy możńa uratować jakieś dziecko przed autyzmem... pamiętajcie na cokolwiek szczepicie , szczepcie tylko jeśli dziecko jest absolutnie zdrowe (pokoj)(aniol)
domiska
Agula80(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze) i nic dodac!
Agula80
domiska już tak braw nie bij, bo nie ma czemu :p ot tak warto czytać, a decyzja zawsze należy do nas :)
domiska
Agula80- mi wlasnie o to chodzi ze lepiej poczytac i poznac nie tylko te dobre strony ale i zastanowic sie nad ta zla strona. ale dobra nie bije braw bo mnie zaraz zlinczuja.
Agula80
narazie szcepionki drogie a np we Francji są za darmo i co rodzice nie wiem czy wiedzą czy czytają te kampanie przeciw szczepieniom... nie mówi się o tym, ale warto zrobić coś takiego np. napisać oświadczenie typu gwarantuje ze ta szczepionka nie ma żadnych skutków uboczynych rodzice zostali poinforomwani o tym i owym.. i dać do podpisania pediatrze... hahaha, znam taką mamę co tak zrobiła... i pediatra wymiękła ijuz nie namawiała na szczepienie(grins)
asqa
Agula80 a w jaki sposób możesz uratować dziecko przed autyzmem??
Anek
to nam pediatra mówiła że szczepionka na menigoki kosztuje 330zł,ale jest szczepienie tylko jednorazowe,a tu widze że dziewczyny pisza o więcej dawek????
ja80
Ewa chodzi o szczepienie w 13-14 miesiącu życia wtedy gdy autyzm zaczyna niejako "być widoczny" czyli rodzice dostrzegają że z ich dzieckiem jest coś nie tak. A to szczepienie przeciw różyczce, odrze i śwince czyli sławetne MMR
Kasia011085
pneumokoki 249 a meningokoki 149 tak jest w wielkopolsce.......dużo zależy od apteki do której pójdziesz roznice jesli chodzi o pneumokoki potrafią sięgać 100 zł.........najlepiej pochodzić i popytać:):)ja szczepiłam tylko na pneumokoki jeszcze czeka nas czwarta w kwietniu pozdrawiam:):)
Kasia011085
aaaa ilość dawek jest zależna od wieku dziecka gdybym szczepiła po roku wtedy były by 2 albo 3 niepamiętam już ale dzieci powyżej 3 roku są szczepione tylko raz:):)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.