Menu

Szczoteczka i pasta do zębów dla dziecka

Jakiej używacie dla Niuni?
Moja ma 16 miesięcy a ja nadal silikonowa na palec - próbowałam pastę dla dzieci ale ... pluła i wywijała się tak, że odpuściłam
Szczoteczka do zębów – inaczej zwana szczotką ryżową. Można nią wypastować buty, umyć samochód, schudnąć nawet do 20 kg w ciągu doby. Szczególnie przydatna na siłowni. Podstawowy przyrząd do utrzymania czystości na schodach i w toaletach koszarowych. W połączeniu z trepem stanowi potężne zagrożenie ekologiczne i militarne dla otoczenia.
Ewolucja
Ewolucję szczoteczki można prześledzić poprzez reklamy. Na początku lat 90. szczoteczka miała trzonek i włosie (4,99 PLN), w pełni zaspokajające potrzeby jamy ustnej. Następnie okazało się, że szczoteczka musi być giętka (19,90 PLN), aby dotrzeć do wszystkich zakamarków. Potem musiała być giętka we wszystkie strony (39,90 PLN), bo jednak nie docierała.
W dalszej kolejności nie wystarczało już zwykłe szczotkowanie i powinno być ono zastąpione przez elektryczną szczoteczkę, wykonującą kilka tysięcy obrotów na minutę (49,90 PLN). Ale i tego było za mało, bo okazało się, że szczoteczka taka nie czyści dziąseł, a więc wyprodukowano nową, która to robi (59,90 PLN).
I tego nie dość, bo okazało się, że nici z dziąseł, skoro większość bakterii osadza się między zębami, do czego jest potrzebna specjalna szczoteczka z mini-szpatułkami do usuwania osadu gromadzącego się między zębami (79,90 PLN). I to nie wystarczało, bo wyszło na jaw, że 60% bakterii osadza się na języku (99,90 PLN), a dalsze 80% na policzkach (119,90 PLN), przy czym żadna z następujących po sobie wersji szczoteczki nie posiadała funkcji poprzedniczki, skąd można wnioskować, że poprzednie zagrożenia dla zębów społeczeństwa zostały zażegnane.
Nie pozostaje nam nic innego, jak dowiedzieć się, że jeszcze bardziej radykalny procent bakterii jamy ustnej osadza się na plecach, próchnica jest choroba zakaźną, przenoszącą się przez brudne ręce, a zęby w procesie czyszczenia zębów niedługo staną się zbędne.

anetakam0
 1059  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie dziecko pasta szczoteczka zęby

Odpowiedzi

Mandarinios
Kochana jak Ty coś napiszesz to normalnie humor o 1000% lepszy :) CZytałam, że ząbko można również przemywać namoczonym w wodzie i nałożonym na palec gazikiem :)
joannamysz
heheheh... dobre:)))
Pozdrawiam!
anetakam0
na poprawę humorku przeglądam co mi synuś na gg podeśle :) jak Wasze Dzidziulki podrosną to też takie stronki jak nonsensopedia poznacie (i kretyn.com, i bash...)

na moją to już wacik chyba za ///mały - ona ma 12 zębów i gryzie jak cholera - szczoteczkę kupiłam ale jakoś mi nie idzie

dzięki
kasiunia1
hihihihihihiuh........................
annabok77
Gdy pojawily sie pierwse zabki u mojego synka mylam mu szczotka silikonowa,a gdy mial rok kupilam szczotke odpowiednia do wieku oralB i paste elmex.Teraz sobie sam myje abki:))
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.