Menu

Szkoła dla sześciolatków: tak - nie?

Dziś 1 września i choć wiem, że mamy sobotę to moja Lena mówi już tyko o rozpoczęciu roku. W związku z tym mam do Was takie szkolne pytanie. Wiem, że temat ustawy o pójściu szściolatków do szkoły był dość głośny i kontrowersyjny, ale z pewnością część z Was jest mamami mniej lub bardziej szczęśliwych sześciolatków, które poszły do szkoły w latach poprzednich lub idą teraz. Podzielcie się swoimi opiniami i doświadczeniami. Jak oceniacie tę reformę? Była ona słuszna? Czekam!

Ania
 1774  16

Odpowiedzi

amalka
Mój 5ciolatek idzie do przedszkola w tym roku i pójdzie w kolejnym. To chyba wystarczy za opinię co sądzę o 6ciolatkach w szkole. O!
karolincia
Jestem przeciw i ciesze sie że córcia nie będzie musiała jeszcze iść jako sześciolatka do pierwszej klasy dobrowolnie na pewno nie pośle
28kasia
Moja córka ma 6 i idzie do zerówki :)
Tuptolek
Najlepiej niech dzieci idą od razu po żłobku już do pierwszej klasy. Oszczędności niech szukają gdzie indziej, nie na dzieciach. Troszkę się wystraszyli negatywnego odezwu ze strony społeczeństwa tuż przed wyborami i tylko dlatego zostało to odwleczone. A tak 6 latek pójdzie do szkoły. Rok wcześniej zakończy edukację, rok wcześniej pójdzie do pracy lub zasili falę bezrobotnuch, ale jednak rok wcześniej będą od niego odprowadzane składki do państwa, a nie państwo będzie dokładało do jego edukacji. Zresztą reforma przydałaby się całemu oddziałowi szkolnictwa. Ponoć nasza konstytuacja gwarantuje darmową edukację, dlaczego więc trzeba płacić za państwowe przedszkola kwoty rzędu 360 zł ( tyle płaciłam w zeszłym roku bez dodatkowyc zajęć) ? Męcą głowy chęcią wyrównania szans naszych dzieci na świecie, to dlaczego nie rozszerzą nauki języków w szkołach, dlaczego nie przeprowadzą reformy tego czego uczą? Najważniejsze jest się wzbogacić, a nie stracić na szkolnictwie. Przykre, ale prawdziwe.
daryjka87poznan
Nie zabiore dziecinstwa dziecku wiec poki nie jest to dobrowolne nie puszcze dziecka.
MiJa
to jakiś bzdurny pomysł z tymi 6 latkami w szkole. Syn mojej kumpeli urodził się 29 grudnia 2008 roku. Rocznik 2007 ma jeszcze prawo wyboru czy posłać do szkoły czy do zerówki. I teraz hipotetycznie...Dziecko z 5 stycznia 2007 roku może chodzić do jednej klasy z dzieckiem z 29 grudnia 2008 roku...czyli to prawie DWA LATA RÓŻNICY między dziećmi...i jak to pogodzić???
alinagj1o2
Mój syn idzie do 3 klasy.Do szkoły poszedł jako 6 latek z drugim synem. Od początku mu się podobało i nie było problemu .W klasie jest jeszcze 4 dzieci co poszło wcześniej do szkoły.Mojemu synowi nudziło się już w przedszkolu.Dwa lata pod rząd miał by ten sam program.
Wiadomo w przedszkolu wygodniej.Szkoła wielu rodziców przeraża,bo to nowy etap w życiu,ale to często rodzice nie są gotowi a nie dziecko.
emiliab
Jestem przeciwna tej reformie od samego początku. Mój synek idzie teraz do pięciolatków, w przyszłym roku pójdzie do zerówki. Nie będę mu odbierać dzieciństwa.
tymianek
kolejny "wspaniały pomysł" rządzących, tak samo jak praca do 67 r.ż. Chcą nas zaharować na śmierć, już od 6 r.ż zaczyna się "praca", żeby tylko emerytur nie wypłacać, bo zanim się pójdzie na emeryture to wczesniej się w grobie wyląduje.
My mamy to szczęście, że synek jest rocznikiem 2007 i będzie chodził do przedszkola ile się da, a do szkoły pójdzie jako 7 latek. Szkoda mi tylko kolejnych maluszków, które będą królikami doświadczalnymi chorej reformy.
jola75
ja nie mam wyboru.moj 6 latek za 2 tyg zaczyna 1 klase(nie mieszkam w pl)
madziullka
Moj pięciolatek zaczyna teraz szkołkę:-) jeśli z opini wychowawca stwierdzi ze sobie radzi to jak najbardziej pośle go do pierwszej klasy:-) nie widze w tym nic złego.
Kairra
Ja także jestem przeciwna tej reformie. Bardzo!
Moja córcia (w listopadzie skończy 6) zaczyna jutro drugi raz zerówkę - mimo wyraźnych sugestii pani dyrektor szkoły, aby jak najwięcej dzieci po zerówce 5-latków poszło do 1 klasy.
minio
nie puścilabym 6-latka do szkoły,po co zabierać jeszcze rok dzieciństwa
irekzboralski
ja również jestem za zadowolona,że mój synek pójdzie do szkoły jako 7latek a nie rok wcześniej
aniol
niepuszcze jesli bede mogla jak najdluzej niech sie cieszy dziecinstwem zdazy isc do szkoly dla mnie to nowa glupota jak i te gimnazja .
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.