Menu

Szkoła rodzenia

czy chodziłyście do szkoły rodzenia? Jakie są za i przeciw?

Szkoła rodzenia

carla1978
 813  15

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Opieka nad dzieckiem szkoła rodzenia

Odpowiedzi

ADAMSKA98
nie chodzilam
mamapati
Chodziłam, jest naprawde super, nauki o oddychaniu, o opiece nad niemowlakiem, fajne ćwiczenia
Ja jestem jak najbardziej za(grins)(grins)(grins)
mama1208
ja chodziłam ponad cztery lata temu przy pierwszym dzieciaczku, fajna rzecz można się wiele nauczyć nie tylko o porodzie ale przede wszystkim jak zajmować się maleństwem, dla mnie nawet pierwsza kąpiel nie była straszna
Magdzik
Nie chodziłam, choć zastanawiałam się nad tym. Ale i tak uważam, że w chwili porodu i tak słucha się położnej, a nie myśli o tym, co było na zajęciach(grins)
Kordelia
Nie chodziłam, ponieważ blisko nie miałam, a dojeżdżać daleko mi się nie chciało.........ale uważam,że to fajna sprawa(grins)
daryjka87poznan
Ja nie chodziłam.
nikordia
nie chodziłam
myszka838383
ja też nie chodziłam..i myślę podobnie jak @Magdzik (grins)
Mandarinios
Ja chodziłam i jestem zadowolona :D ciekawe wykłady, dużo informacji, zwiedzanie porodówki i oddziału położniczego, można poznać personel szpitala (jeśli to jest przyszpitalna szkoła rodzenia)... Jeśli chodzi o prywante to one oprócz zajęć teoretycznych prowadzą zajęcia praktyczne - ćwiczenia dla kobiet w ciąży, ćwiczenia oddechowe, nauka pielęgnacji dziecka na modelach (lalka, wanienka, ubranka itp)..... Oprócz tego wyszłam załadowana różnymi próbkami kosmetyków, pieluchami, butlekami itp, które starczyły mi na bardzo długo.... Jeśli chodzi o szkołę rodzenia to są same plusy.... nie wiem jakie minusy może przynieść przygotowywanie do tak ważnego dnia....
alinagj1o2
Chodziłam,było fajnie.Przede wszystkim oderwanie od codzienności,fajna atmosfera . Dużo przydatnych próbek i gadżetów. Ogólnie fajnie.Polecam.
anso1
Chodzilam razem z mezem i jestem zadowolona z tego bo dowiedzielismy sie duzo ciekawych rzeczy no i najwazniejsze duzo pomogla mi nauka oddychania przy porodzie jak znalazl (kciuki) dzieki temu szybko poszlo (grins)
misiak7
chodziłam było bardzo fajnie , chodziliśmy na basen , jedna drugiej mówiła gdzie co można kupić dla maluszka taniej , nauczyłam się tam wielu rzeczy przede wszystkim nie bałam się porodu (grins)(grins)(grins)(grins)
delft
Chodzilam a nawet z lekarzem rozmawialam czy chodzic to jak najbardziej byl za ale w moim przypadku dopiero po 30 tc
bylo bardzo fajnie polozna prowadzila zajecia i cwiczenia oprocz informacji o porodzie to i o pielegnacji dziecka o laktacji no same plusy :D:D
Magdzik
@KaSia(kciuki)(kciuki)(kciuki)
MamaTosi
Nie chodziłam. Jestem osobą która bardzo się nakręca, wiec nie chciałam wiedzieć jak przebiega poród, chciałam poddać sie po prostu instynktowi. Nie żałuję swojej decyzji. A na porodówce pan doktor na mnie wręcz krzyczał że jak to nie czytałam żadnej ksiązki, jak można przychodzić do porodu nie przygotowana!!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.