Menu

szkoła rodzenie

Witam wszystkie mamy. mam pytanie odnośnie uczestnictwa w szkole rodzenie-czy faktycznie techniki wyuczone pomagają podczas porodu? Czy może jest tak, że w godzinie "zero" człowiek wszystko zapomina:)Pozdrawiam.

ewita132
 690  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Czas wolny i Sport szkoła rodzenia

Odpowiedzi

mammma
ja nie chodziłam, to nie wiem. niespodziewanie miałam cesarkę. jedno Ci powiem, nigdzie nie znajdziesz scenariusza porodu, bo to bardzo indywidualna sprawa. ale jeśli chcesz być w grupie wsparcia, poznać nowe fajne babki, posłuchać położnych, trochę poćwiczyć, to wybierz się do szkoły. ja rozwazam taka opcję przy ewentualnym powtórnym macierzyństwie.
(awve)(awve)(awve)
malgosia
a mi się przydała technika oddychania i pozycje zmiejszające ból. Mąż chodził ze mna na szkołę, to miał mi kto przypominać (liczyl mi w jakim tempie oddychać(grins)(grins)(grins) ). I wogóle wiedza co , kiedy i jak bardzo mi pomogła w zachowaniu spokoju....no do pewnego momentu przynajmniej(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)
monikarogalska2
Zgadzam się z @Ewa30 chodziłam do szkoły rodzenia dużo sie nauczyłam. Podczas porodu skorzysałam z oddychania bo na co inne nie miałam siły:) Sama będziesz wiedziała co ci pomoże. Polecam kucanie z szeroko rozstawionymi nogami w szczytowej fazie skurczu - naprawdę pomaga
melka102
Cześć dziewczyny. Jestem w 10 tygodniu ciąży i myślę o tym aby wybrać się do szkoły rodzenia. Nie wiem jednak w którym miesiącu zazwyczaj kobiety zaczynają " naukę" w takiej szkole. Dodam, że jest to moja pierwsza ciąża i przyznam, że przydałoby sie wiele pomocnych informacji, a tak naprawdę sama nie wiem o co pytać. Jeśli możecie to pomóżcie. Pozdrawiam.
kasia13_archiwum
Nie wiem... jak to jest gdy sie chodzi do szkoly rodzenia... Ale wiem, ze na pewno doswiadczenie robi swoje... A to z kolei wiem ze swojego 2. porodu... Doswiadczenie zdobyte przy pierwszym dalo tyle, ze przy drugim bylam duzo spokojniejsza... a jak przyszly naprawde silne bole, to potrafilam spokojnie oddychajac prawie ich nie czuc...
Czy tak samo byloby gdybym chodzilo do szkoly rodzenia w 1. ciazy?

Podejrzewam, ze na pewno lepiej bylabym przygotowana do porodu...

Moim zdaniem takie kursy sa dobre i warto na nie chodzic.
ewita132
Dziękuję, zapisałam się i zaczynam wraz z partnerem 30.04. swą opinię napewno opiszę.
Wikula2610
A wiec Melka102.do szkoły rodzenia w Lesznie nie polecam ci isc,nie słyszałam dobrego zdania na temat tej szkoły,zaczyna sie chodzic jak twoj dzidzius ma skonczone 27tygodni i twoj lekaz nie ma zastrzezen...Ja nie chodziłam na szkołe i podczas porodu poszło mi świetnie...A wiec wierze w ciebie ze i tobie pujdzie świetnie Pozdrawiam(aniol)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.